oneplus 8 pro

Pripravovaný rad OnePlus 8T môže ponúknuť 64 Mpx fotoaparáty

OnePlus 8T môže byť vôbec prvý rad smartfónov od spoločnosti OnePlus, ktorý ponúkne fotoaparáty s takto vysokým rozlíšením.

Výrobca nám nedávno oficiálne odhalil OnePlus Nord, čo znamená, že prichádzajú na rad špekulácie ohľadom ďalších pripravovaných produktov radu OnePlus 8T.

Tie najnovšie sa týkajú fotoaparátov. Ako píše publikácia Android Central, séria OnePlus 8T, ktorá má debutovať počas septembra, údajne ponúkne 64 Mpx fotoaparáty. Na novinku ako prvý poukázal server XDA-Developers, ktorý vychádza z aplikácie OnePlus Camera, konkrétne verzie v5.4.23.

Prvé zariadenia od OnePlus so 64 Mpx foťákmi

OnePlus 8T tak môže byť vôbec prvý rad smartfónov spoločnosti OnePlus, ktorý ponúkne fotoaparáty s takto vysokým rozlíšením. Jej aktuálne vlajkové lode ponúkajú fotoaparáty s rozlíšením 48 Mpx, ktoré prostredníctvom funkcie spájania pixelov (pixel-binning) vytvárajú 12 Mpx snímky.

OnePlus 8T a OnePlus 8T Pro zrejme taktiež použijú túto technológiu, čo znamená, že štandardne budú vytvárať zábery s rozlíšením 16 Mpx. Týmto spôsobom si dokážu zachovať lepší dynamický rozsah.

TIP REDAKCIE
Ak ste nenakúpili darčeky, spravte to čím skôr: Slovensko zvažuje celoštátny lockdown pre všetkých

Čo ponúkne fotenie pri 64 Mpx?

Na výber však má byť dostupné aj fotenie pri plnom rozlíšení, vďaka čomu dokážu smartfóny zachytávať kvalitnejšie snímky pri priaznivých svetelných podmienkach. Zlou správou je, že tento režim zrejme nebude podporovať funkciu Burst, ktorá dokáže vo veľmi rýchlom slede vytvoriť väčšie množstvo fotografií, z ktorých si užívateľ môže následne vybrať tú najlepšiu.

Čo sa týka smartfónov ako takých, okrem 64 Mpx fotoaparátov sa špekuluje aj o podpore pre 65 W nabíjanie či prítomnosti čipsetu Snapdragon 865+. Predstavené by mali byť niekedy v priebehu septembra.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať