fenix 6 Pro solar

Garmin predstavuje Fenix ​​6X Pro Solar, špičkové hodinky pre najnáročnejších

Americká spoločnosť Garmin, ktorá je dobre známa hlavne športovcom a dobrodruhom, predstavila nový rad inteligentných športových hodiniek Fenix 6. Obsahuje niekoľko modelov, z ktorých najviac vyčnieva vlajková loď – model Fenix ​​6X Pro Solar.

Americká spoločnosť Garmin, ktorá je dobre známa hlavne športovcom a dobrodruhom, predstavila nový rad inteligentných športových hodiniek Fenix 6. Obsahuje niekoľko modelov, z ktorých najviac vyčnieva vlajková loď – model Fenix ​​6X Pro Solar.

Ako názov napovedá, model Fenix ​​6X Pro Solar bude čiastočne čerpať energiu zo slnečného svetla. Primárnym a nezastupiteľným zdrojom energie je stále integrovaná batéria. Solárne dobíjanie ale prispieva k predĺženej výdrži na jedno nabitie. Samozrejme, vo vhodných podmienkach.

Okrúhly displej s priemerom 1,4″ a rozlíšením 280 x 280 pixelov prekrýva priehľadná vrstva Power Glass, ktorá funguje ako solárny kolektor. Bežná výdrž hodiniek na jedno nabitie je 21 hodín. Energia zo slnka môže výdrž predĺžiť o 3 dni v klasickom režime používania a o 6 hodín v aktívnom režime so zapnutým GPS.

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar
Foto: Garmin

Samozrejmosťou je navigácia, topografické, golfové či lyžiarske mapy a traťový sprievodca PacePro či ClimbPro pre tréningy v kopcovitom a horskom teréne. Fenix ​​6X Pro Solar získajú presné informácie o umiestnení vďaka kombinovanej podpore pre GPS, GLONASS a Galileo.

Vo výbave sa ďalej nachádza barometer a výškomer a snímač srdečnej frekvencie s pulzovou oxymetriou. Vysoká odolnosť hodiniek je navyše podčiarknutá vodotesnosťou na úrovni normy 10ATM. Väčšina súčasných inteligentných hodiniek odolá vode pri 5ATM.

Fenix ​​6X Pro Solar
Foto: Garmin

Hodinky sa pri maximálnom využití s aktívnym GPS vybijú za asi 60 hodín. Tzv. expedičný režim s obmedzenou funkcionalitou zvládne rekordných 46 dní výdrže na jedno nabitie. Hodinky majú veľkorysú internú pamäť s kapacitou 32 GB.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo

Takto veľkú pamäť môžete natlačiť hudbou zo služieb Spotify, Deezer a Amazon Music. K hodinkám jednoducho pripojíte bezdrôtové slúchadlá. Spoľahnúť sa tiež môžete na Garmin Pay a niektoré známe aplikácie, ako napríklad Uber.

garmin fenix 6
Foto: Garmin

Pokiaľ by ste si chceli hodinky Fenix ​​6X Pro Solar zadovážiť, potrebujete okrem tučnejšej peňaženky aj poriadne zápästie. Titánové telo hodiniek má aj s obručou priemer 51 milimetrov. Hrubé sú 14,9 milimetra. Remienky QuickFit majú šírku 26 milimetrov. Hodinky vážia 54 gramov. S kovovým remienkom váha stúpne na 82 gramov.

Cena? Podľa nemeckej lokalizácie e-shopu Garmin 949,99 EUR. Okrem tejto, najlepšie vybavenej verzie Garmin, predstavil aj modely Feenix 6 ProSapphire či Fenix 6S. Líšia sa veľkosťami a funkcionalitou. Všetky podrobnosti nájdete na tejto adrese, na oficiálnej stránke Garmin.

Ďalšie novinky z produkcie výrobcu Garmin budú prezentované na veľtrhu IFA 2019, ktorý sa koná od 6. do 11. septembra v Berlíne.

Garmin Fenix ​​6X Pro Solar

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať