Elonovi sa darí: Šéf Tesly je po novom 5. najbohatší človek planéty

Akcie Tesly opäť rástli, tentokrát o až 9,5 % (1 643 dolárov za akciu). Hodnota spoločnosti tak aktuálne dosahuje 305,6 miliardy dolárov.

Bohatstvo Elona Muska, generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla, v pondelok vzrástlo o celých 5 miliárd dolárov. Jeho čistá hodnota tak po novom dosahuje hranice 74,2 miliardy dolárov, informuje server New York Post.

A práve vďaka tomuto čerstvo nadobudnutému bohatsvu sa Elon Musk stal 5. najbohatším človekom planéty. Ide o ohromný úspech, keďže ešte pred niekoľkými týždňami sa nenachádzal ani len v prvej dvadsiatke.

Teraz mu v ceste k vedúcej priečke stojí už len Mark Zuckerberg (CEO spoločnosti Facebook), Bill Gates (spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft), Bernard Arnault (šéf LVMH) a Jeff Bezos (CEO spoločnosti Amazon).

Tesla stále rastie

Akcie Tesly opäť rástli, tentokrát až o 9,5 % (1 643 dolárov za akciu). Hodnota spoločnosti tak aktuálne dosahuje 305,6 miliardy dolárov, čo je o 100 miliárd viac než hodnota Toyoty, druhej najväčšej automobilky na svete.

TIP REDAKCIE
Slovenský startup Photoneo získal investíciu vo výške 21 miliónov dolárov

Aj keď sa Elonovi v poslednom čase nesmierne darí, stále je od prvej priečky rebríčku najbohatších ľudí pomerne ďaleko. Síce si dokázal v jednom dni zarobiť slušných 5 miliárd dolárov, no pri porovnaní s Jeffom Bezosom, ktorý si v rovnakom časovom úseku dokázal zarobiť až 12,9 miliardy dolárov, je to stále o dosť menej.

Hodnota najbohatšieho človeka planéty aktuálne presahuje hranicu 188 miliárd dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať