xcloud 1

Hry kedykoľvek a kdekoľvek: Služba Project xCloud od Microsoftu štartuje v septembri za 12,99 €

Spoločnosť Microsoft naplánovala ostrý štart hernej služby Project xCloud, ktorá je v posledných mesiacoch v prevádzke len pod hlavičkou beta testovania.  

Spoločnosť Microsoft naplánovala ostrý štart hernej služby Project xCloud, ktorá je v posledných mesiacoch v prevádzke len pod hlavičkou beta testovania.  

Project xCloud odštartuje už v septembri, uvádza server The Verge. Vďaka tejto službe si budeme môcť zahrať hry v konzolovej kvalite aj na televízoroch, smartfónoch s iOS a OS Android, ale aj počítačoch so skromnejšou hardvérovou výbavou.

Kým pri konkurenčnej službe GeForce NOW od Nvidie si musia hráči hry zakúpiť, poprípade využijú tie, ktoré už vlastnia na Steame, v službe Project xCloud nie je vyžadovaný nákup vlastných hier.

Na serveroch Microsoftu je pre stream momentálne dostupných asi 50 herných titulov, ďalšie pravdepodobne pribudnú zarovno s oficiálnym spustením služby.

Pohodlné streamovanie hier však nebude určené pre všetkých. Aspoň nie zo začiatku. Zatiaľ nie je známe, v ktorých krajinách Microsoft službu spustí. Dá sa ale celkom dobre predpokladať, že tej našej sa to týkať nebude.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 50: Bez Huawei, no za to s Google

Určite bude k dispozícii v USA a v Spojenom kráľovstve a v pár veľkých európskych krajinách, napríklad v Španielsku, Nemecku a podobne.

Koľko bude služba stáť? Nič. Samozrejme, tak jednoduché to nie je. Project xCloud sa totižto stane, aspoň zo začiatku, bezplatným doplnkom k predplatnému Xbox Game Pass Ultimate, ktoré stojí 12,99 € mesačne a ponúka neobmedzený prístup k viac ako stovke hier.

Herná služba od Microsoftu by si mala rozumieť aj s ovládačmi Sony DualShock 4. Zoznam kompatibilného príslušenstva bude zverejnený neskôr. Šikovný ovládač s možnosťou nastavenia citlivosti a mapovania tlačidiel pripravuje napríklad výrobca 8BitDo.

Aby sme nezabudli, šéf konzolovej divízie Phill Spencer ozrejmil, že „Project xCloud” nepredstavuje finálne pomenovanie hernej služby. Konečný názov sa zrejme dozvieme až počas septembrového spustenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať