Asus ROG Phone 3 podporuje až 160 Hz obnovovaciu frekvenciu. Na jej aktiváciu stačí jediný príkaz

Vyššia obnovovacia frekvencia je síce príjemná na pohľad, no spájajú sa s ňou aj určité mínusy, ako je napríklad vyššia náročnosť na batériu a procesor.

ROG Phone 3 je čerstvý herný smartfón z dielne spoločnosti Asus, ktorý okrem špičkového interiéru ponúka aj pokrokový displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Jeho hranice však v tomto smere údajne siahajú ešte ďalej, informuje server Android Authority.

ROG Phone 3 totiž disponuje “tajnou” schopnosťou. Publikácia XDA-Developers odhalila, že smartfón je schopný podpory pre až 160 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Ako si ju aktivovať?

Aby ste si na svojom ROG Phone 3 odomkli ešte vyššiu obnovovaciu frekvenciu, potrebujete príslušný ADB príkaz, konkrétne adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 1. Po učinení tohto kroku budete vyzvaní na reštartovanie zariadenia, po čom vám stačí už len prejsť do nastavení, nájsť sekciu s obnovovacou frekvenciou a vybrať možnosť 160 Hz.

Keď úspešne zvládnete všetky uvedené kroky, váš ROG Phone 3 by mal ponúkať displej s obnovovacou frekvenciou až 160 Hz, čo je rozhodne viac, než koľko ponúkajú konkurenčné produkty, ako napríklad Red Magic 5G či Lenovo Legion Phone Duel.

TIP REDAKCIE
Samsung stiahol trhový náskok Apple v segmente smart hodiniek

A ak by ste sa rozhodli, že chcete telefón vrátiť do pôvodných nastavení, stačí vám len zadať príkaz adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 0 a reštartovať ho.

Je to vôbec treba?

Vyššia obnovovacia frekvencia je síce príjemná na pohľad, no spájajú sa s ňou aj určité mínusy, ako je napríklad vyššia náročnosť na batériu a procesor. Na druhú stranu, Snapdragon 865+, ktorým je ROG Phone 3 vybavený, by si mal vedieť hravo poradiť aj so 160 Hz.

Je tu však ešte jedna skutočnosť, a to, že väčšina hier zatiaľ nepodporuje ani len 144 Hz frekvenciu, nie to ešte 160 Hz. Počas hrania, čo je vlastne podstata ROG Phone 3, by ste tak zrejme nezbadali žiadny rozdiel.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať