Legion Phone Duel oficiálne: Herná mašina od Lenova s čipsetom SD 865 Plus a 16 GB RAM

Legion Phone Duel je finálnym názvom nového smartfónu pre hráčov hier, ktorý na tlačovom podujatí v Číne predstavila spoločnosť Lenovo. Ako už naznačovali predbežné správy, obsahuje pár netradičných riešení.

Legion Phone Duel je finálnym názvom nového smartfónu pre hráčov hier, ktorý na tlačovom podujatí v Číne predstavila spoločnosť Lenovo. Ako už naznačovali predbežné správy, obsahuje pár netradičných riešení.

Legion Phone Duel má výsuvnú prednú kameru zabudovanú do bočnej strany konštrukcie. Väčšina popredných hier sa hrá v režime na šírku, predná kamera teda umožní pohodlný stream alebo videochat v rozlíšení 20 Mpx so svetelnosťou f/2.2.

Súčasťou prednej kamery je svetelný indikátor, vďaka ktorému bude hráč vedieť, že je záznam prostredníctvom kamery aktívny. Kamera má 81,7-stupňové zorné pole.

Foto: Lenovo

Netradične umiestnené sú aj zadné fotoaparáty. Sú dva a ležia takmer v strede zadnej časti. Legion Phone Duel nie je zariadením zameraným na super kvalitnú mobilnú fotografiu. Dvojica snímačov obrazu ale na zahodenie nie je.

Hlavný 1/1.72″ snímač dostal 64 Mpx rozlíšenie (Quad Pixel) a svetelnosť f/1.8. Sekunduje mu 16 Mpx senzor so 120° zorným poľom pre širokouhlé fotografie. Svetelnosť dosahuje hodnotu f/2.2.

lenovo legion phone
Foto: Lenovo

Výber zaujímavostí pokračuje batériou a nabíjaním. Zariadenie má dve 2500 mAh batérie. Zásobník energie má tým pádom celkovú kapacitu 5000 mAh. Aby toho nebolo málo, má aj dva USB-C porty. Jeden na štandardnom mieste, druhý na bočnej strane, presne oproti selfie kamere.

Ak budete smartfón nabíjať cez oba USB-C porty súčasne, nech to vyzerá akokoľvek hlúpo, plnú kapacitu batérií dosiahnete za približne 30 minút (kombinovaný výkon nabíjania 90 W). Počas hrania hier ale bude nápomocný hlavne port umiestnený v dlhšej hrane konštrukcie.

herny smartfon
Foto: Lenovo

Pre lepšie ovládanie hier sú do konštrukcie zabudované ultrazvukové dotykové senzory, ktorým môžete priradiť akcie z virtuálnych tlačidiel nachádzajúcich sa na obrazovke.

Vybrané úlohy v hrách vďaka nim vykonáte rýchlejšie, čím získate výhodu oproti ostatným hráčom, ktorí nemajú takýto prostriedok. Kvalitnú odozvu by mali zabezpečiť rovno dva vibračné motorčeky.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Vývojári Lenova nepodcenili ani zvuk. Okrem duálnych stereo reproduktorov, ktoré sú údajne najvýkonnejšie spomedzi všetkých smartfónov, osadili hernú novinku aj štvoricou mikrofónov.

Foto: Lenovo

Centrom modelu Legion Phone Duel je samozrejme displej. Disponuje 6,59″ uhlopriečkou, FHD+ rozlíšením, pomerom strán 19.5:9 a 144 Hz obnovovacou frekvenciou. Extra rýchlu a presnú odozvu na dotyk zabezpečí až 240 Hz vzorkovacia frekvencia.

Výkon dávkuje aktuálny vrchol výrobcu Qualcomm, čipset Snapdragon 865 Plus s GPU Adreno 650 a 5G pripojením (sub – 6 GHz pásmo). V najlepšej konfigurácii je spojený so 16 GB operačnou LPDDR5 pamäťou a 512 GB úložiskom typu UFS 3.1. Dostupné sú ale aj menej okázalé konfigurácie.

Čipset je umiestnený v strede vnútornej konštrukcie. Je to kvôli tomu, aby hráč jeho zahriatie nepociťoval na rukách. Teplotu bude navyše držať na uzde systém chladenia kvapalinou.

Legion Phone Duel
Foto: Lenovo

Z ostatnej výbavy spomenieme NFC, Bluetooth 5.0, WiFi 6, snímač odtlačkov v displeji, GPS, Glonass, Galileo a pod., Android 10 s UI Legion OS alebo extravagantný vzhľad podporený farebným osvetlením zadnej strany. Celý kolos váži až 239 gramov.

Legion Phone Duel by mal byť časom dostupný aj na európskych trhoch. Zatiaľ však máme len ceny, ktoré patria jednotlivým verziám na čínskom trhu. Tie sú tradične nižšie než tie, s akými sa následne stretávame v Európe.

  • 8/128 GB – 3499 CNY, po prepočte 432 EUR
  • 12/128 GB – 3899 CNY, po prepočte 481 EUR
  • 12/256 GB – 4199 CNY, po prepočte 518 EUR
  • 16/512 GB – 5999 CNY, po prepočte 740 EUR

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať