POZOR, Google Fotky vypli zálohovanie snímok a videí z niektorých priečinkov

Aplikácia Google Fotky automaticky zálohuje priečinok fotoaparátu, teda obsah, ktorý zaznamenáte predným alebo zadným fotoaparátom svojho smartfónu. 

Aplikácia Google Fotky automaticky zálohuje priečinok fotoaparátu, teda obsah, ktorý zaznamenáte predným alebo zadným fotoaparátom svojho smartfónu. 

Nastaviť si však môžete automatické zálohovanie a synchronizáciu aj pre iné priečinky. Napríklad priečinok, ktorý vytvorí aplikácia tretej strany pre upravovanie fotografií. Priečinky s fotkami a videami vytvoria aj komunikačné aplikácie.

Nájdete v nich všetky fotky a videá, ktoré vám boli doručené cez WhatsApp, Messenger, Instagram a podobne. Pokiaľ ste mali pre tieto priečinky zapnuté automatické zálohovanie a synchronizáciu, navštívte nastavenia a zálohovanie opäť aktivujte.

fotky
Ilustr. foto

Google Fotky ho totižto dočasne vypli. Spoločnosť tak učinila kvôli aktuálnej situácii ovplyvnenej pandémiou ochorenia COVID-19, počas ktorej ľudia zdieľajú viac fotiek a videí. Na stránke technickej podpory píše:

„Keďže sa snažíme šetriť internetové zdroje, pre priečinky vytvorené komunikátormi, ako sú WhatsApp, Správy a Kik, sme vypli Zálohovanie a synchronizáciu. Kedykoľvek to môžete zmeniť v nastaveniach.

  • V týchto aplikáciách môžete kedykoľvek zapnúť nastavenia Zálohovania a synchronizácie.
  • Aj keď je funkcia Zálohovanie a synchronizácia vypnutá, fotky a videá z komunikátorov môžete nájsť vo svojom zariadení, pričom môžete vybrať jednotlivé fotky a videá, ktoré sa majú zálohovať. 
  • Na v minulosti zálohované fotky a videá z komunikátorov to nemá vplyv.”

Hoci sa dá zmena v službe Google Fotky chápať, otázkou je, či neprichádza neskoro. Prevádzkovatelia video služieb ako Netflix a YouTube taktiež prešli do úspornejšieho režimu, keď kvôli pandémii znížili kvalitu vysielaného obsahu. K tomuto kroku však pristúpili ešte v marci.

TIP REDAKCIE
Poznámky Alberta Einsteina ku teórii relativity vydražili za rekordnú cenu: Predali sa za 11,6 milióna eur

Google Fotky teraz prechádzajú väčšou aktualizáciou, ktorá prináša zmeny v užívateľskom rozhraní a novú ikonu aplikácie. Vypnutie zálohovania vybraných priečinkov platí pre staršie aj novú verziu aplikácie.

Ak ho chcete opätovne aktivovať, prejdite do nastavení (cez profilový obrázok), ťuknite na Zálohovanie a synchronizácia, ďalej na Zálohovať priečinky zariadenia a vyberte tie, ktoré chcete mať zálohované a synchronizované.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať