Google Fotky dostavajú prepracované užívateľské prostredie a novú ikonu

Spoločnosť Google sa rozhodla po dlhšej dobe zásadnejšie upraviť aplikáciu Fotky, ktorá patrí medzi najlepšie v oblasti nástrojov pre zálohovanie a zdieľanie snímok a videí.

Spoločnosť Google sa rozhodla po dlhšej dobe zásadnejšie upraviť aplikáciu Fotky, ktorá patrí medzi najlepšie v oblasti nástrojov pre zálohovanie a zdieľanie snímok a videí.

Čerstvú aktualizáciu spoznáte na prvý pohľad podľa novej ikony, ktorá sa objaví na domácej obrazovke vášho zariadenia. Ikona je tým menej podstatným vylepšením.

Namiesto štyroch hlavných kariet bude mať aplikácia karty tri – Fotografie, Vyhľadávanie a Knižnica. Google zväčšil náhľady fotiek (miniatúry), zmenšil medzi nimi medzery a videá sa budú prehrávať automaticky.

aktualizácia

Vylepšený dizajn dostal aj karusel zobrazujúci Spomienky, teda dôležité fotografie a videá spred niekoľkých rokov, na ktorých uvidíte svojich priateľov, rodinu, domácich miláčikov alebo tie najlepšie snímky z výletov a cestovania.

Spomienky sú podľa Google obľúbenou funkciou, ktorú používa čoraz viac ľudí. Konečne, v rámci karty Vyhľadávanie sa po novom zobrazí interaktívna mapa sveta, na ktorej môžete fotky vyhľadávať podľa oblastí, ktoré ste navštívili.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro OFICIÁLNE: Plynulé displeje, kvalitné foťáky aj bleskové nabíjanie

Zobrazovanie a vyhľadávanie fotiek na mape bolo asi najviac žiadanou funkciou od spustenia služby, teda od roku 2015. Samozrejme, fotky sa na mape zobrazia len vtedy, ak mal fotoaparát/zariadenie zapnuté ukladanie informácií o polohe.

 

V karte Knižnica zase nájdete obvyklé prostriedky ako Kôš, Albumy alebo Archív. Na aktualizáciu aplikácie Google Fotky môžu niektorí používatelia natrafiť už dnes. Naplno sa ale začne šíriť od budúceho mesiaca, a to pre Android aj iOS.

Po aktualizácii aplikácie sa vám ešte nemusí zobraziť nové používateľské rozhranie. Aktualizácia totižto musí v tomto prípade prebehnúť aj na strane servera. Snáď nebudeme čakať dlho.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať