Microsoft Edge si stiahne údaje z ostatných prehliadačov ešte predtým, než mu to dovolíte

Asi ako každý iný prehliadač, aj Edge sa vás pri úvodnom nastavovaní pýta, či doň chcete importovať dôležité údaje z ostatných prehliadačov.

Spoločnosť Microsoft nedávno uviedla na trh s prehliadačmi svoj nový Edge postavený na jadre Chromium. Asi ako každý iný prehliadač, aj Edge sa vás pri úvodnom nastavovaní pýta, či doň chcete importovať dôležité údaje z ostatných prehliadačov.

Je však úplne jedno, čo si vyberiete, keďže Edge spomínané údaje importuje ešte predtým, ako si vypýta povolenie, píše server 9to5Google.

Na novinku ako prvý upozornil jeden z používateľov sociálnej siete Reddit. Príspevok bol síce neskôr vymazaný, no do debaty sa dovtedy stihli zapojiť ďalší užívatelia.

Postup pri súhlase s importovaním dát z ostatných prehliadačov je nasledovný. Keď si prvýkrát zapnete Edge, na obrazovke vám vyskočí okno, ktoré sa vás pýta, či si do Edge želáte presunúť údaje z ostatných prehliadačov. Ak sa však pozorne pozriete, čo sa deje za ním, môžete si všimnúť, že časť z vašich údajov je už importovaná, a to ešte predtým, ako ste to prehliadaču dovolili alebo zakázali. Ak sa ale nakoniec rozhodnete ponuku odmietnuť, Edge získané informácie rýchlo vymaže.

Microsoft prichádza s nekonkrétnym vyjadrením

K celej tejto situácii sa napokon vyjadril aj samotný Microsoft. Spoločnosť deklaruje, že Edge ponúka uživateľom “možnosť ponechať alebo odstrániť importované dáta”. Je tu však jeden problém. Ak totiž užívateľ ukončí proces úvodného nastavovania príliš skoro, údaje sa nemusia úplne vymazať. A to je presne to, čo zrejme väčšina z nás robí.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 778G+ 5G a ďalšie tri čipsety

Mnohí sa teraz pýtajú, či spoločnosť s týmto problémom plánuje niečo robiť. Zatiaľ to však vyzerá, že nie. Vo svojom prehlásení sa totiž konkrétnej odpovedi vyhla obrovským oblúkom: “Veríme, že dáta patria zákazníkom a majú právo si vybrať, čo s nimi chcú robiť. Rovnako ako ostatné prehliadače, aj Edge pri úvodnom nastavovaní ľuďom ponúka možnosť importovania dát.”

Okolo Edge sa vznáša množstvo otáznikov. Prehliadač sa nedávno dopracoval aj do Windows 7, a to aj napriek tomu, že táto verzia operačného systému od Microsoft už nemala získať žiadne aktualizácie. Túto tému sme vám priblížili v samostatnom článku.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať