Nemecká vláda je ochotná zaplatiť 800-tisíc € za ďalšie aktualizácie pre Windows 7. Dôvod je prostý

Nemecká vláda je za ESU ochotná zaplatiť až 800 tisíc eur, keďže má Windows 7 nainštalovaný ešte na viac ako 33 tisícoch počítačov.

Microsoft ukončil životnú podporu svojho operačného systému Windows 7 už 14. januára, teda približne 2 týždne dozadu. Mnohí ho však napriek tomu stále používajú a pochopiteľne sa im nepáči, že sa už nedočkajú žiadnych aktualizácií. Do tejto skupiny môžeme podľa najnovších správ zaradiť aj nemeckú vládu.

Ako píše web TechWorm, ukončenie životnej podpory znamená, že systém síce bude naďalej funkčný, no už sa nedočká žiadnej bezpečnostnej aktualizácie či opráv.

Organizácie teda majú na výber z dvoch možností, a to prejsť na Windows 10, alebo si zaplatiť za dodatočné aktualizácie, inak známe ako Extended Security Updates (ESU).

Práve druhú možnosť sa rozhodla využiť aj nemecká vláda. Tá je za ESU ochotná zaplatiť až 800 tisíc eur, keďže má Windows 7 nainštalovaný ešte na viac ako 33 tisícoch počítačov. Nie je to však o tom, že by nechcela prejsť na Windows 10. Proces migrácie totiž vláda začala už v roku 2018, no aktuálne je stále len približne v polovici.

TIP REDAKCIE
One UI 4.0 s Android 12 bude už čoskoro dostupný aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3

Cena za ESU závisí od dvoch kľúčových faktorov, a to od verzie systému a kalendárneho roka. Ako príklad môžeme použiť verziu Enterprise, pre ktorú aktualizácie v tomto roku stoja 25 USD, v tom budúcom budú stáť 50 USD a v roku 2022 až 100 USD.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať