Používaš Windows 7? Prichádza aktualizácia, inštaluje nový prehliadač Edge

Nová aktualizácia prináša Edge Chromium.

14

Keď Microsoft predstavil Windows 10, dni obľúbeného Windows 7 boli spočítané. Tak sa aj stalo a 14. januára 2020 oficiálne skončila jeho podpora. Microsoft sa dušoval, že na operačný systém už nepošle žiadne aktualizácie, ani bezpečnostné.

Ako si však server Neowin všimol, Windows 7 predsa len aktualizáciu dostal.

Aktualizácia nesie označenie KB4567409 a neprináša žiadne opravy systému a ani bezpečnostné záplaty. Namiesto toho len inštaluje nový prehliadač Edge, ktorý je odnedávna dostupný aj na Windows 10.

Microsoft si v tomto smere opäť protirečí, keďže pri predstavení prehliadača Edge postavenom na jadre Chromium tvrdil, že používatelia Windows 7 a Windows 8.1 si ho budú musieť stiahnuť ručne. Podľa všetkého však zmenil názor, keďže ho do týchto operačných systémov inštaluje automaticky prostredníctvom aktualizácie.

Kto dostane aktualizáciu?

Aktualizácia s označením KB4567409 je určená pre operačné systémy Windows 7 so Service Pack 1Windows 8.1 vo verziách Home, Professional, Ultimate, Starer a Core. Vyzerá to teda tak, že Microsoft je pripravený získať potrebnú používateľskú základňu pre nový Edge všetkými možnými spôsobmi.

Pripomeňme, že aktualizáciu pre Windows 7 môžu získať len podnikoví zákazníci, ktorí si za softvérovú podporu zaplatili nemalé peniaze.