Nový koncept iPhone 12

Slovo analytika: Toto majú byť ceny očakávaných modelov zo série iPhone 12

Apple má tento rok predstaviť nový rad svojich populárnych smartfónov, iPhone 12. Zariadenia ponúknu špičkové špecifikácie a podporu 5G konektivity.

Spoločnosť Apple má tento rok predstaviť nový rad svojich populárnych smartfónov, iPhone 12. Všetky zariadenia ponúknu obrovský displej, špičkové špecifikácie a podporu 5G konektivity.

Ako to však bude s cenou? Ako píše web BGR, najlacnejší iPhone 12 môže stáť menej ako základné prevedenie iPhone 11, čo je pomerne prekvapivá novinka.

Chung-Hoon Lee, analytik z UBI Research, tvrdí, že iPhone 12 s 5,4-palcovým displejom môže stáť okolo 600 až 700 dolárov (cca 555 až 648 eur). Dôvodom má byť výrobca displejov BOE, ktorý svoje produkty dokáže ponúknuť za priaznivejšie ceny.

6,1-palcový iPhone 12 má byť priamym nástupcom iPhone 11. Podľa všetkého bude vybavený OLED panelom a dostupný za cenu približne 750 dolárov (cca 694 eur).

Apple tento rok odhalí aj dva Pro modely, a to 6,1-palcový iPhone 12 Pro a 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max. Ich cena má byť rovnaká ako cena aktuálnych Pro variantov.

TIP REDAKCIE
47-ročná žena prišla o 12 000 eur: Falošný bankár ju presvedčil, aby mu poslala Bitcoin
Zdroj: Jon Prosser (Twitter) – via BGR

Zaujímavosťou je, že ceny neporástli aj napriek tomu, že novinky ponúknu podporu 5G sietí. Len pre porovnanie, jedným z dôvodov, prečo Samsung zvýšil ceny modelov zo série Galaxy S20, je práve 5G konektivita.

Stále však ide len o predikcie, čiže finálne ceny môžu byť odlišné. Séria iPhone 12 sa nám má v celej svojej kráse ukázať v polovici septembra. Taktiež musíme poznamenať, že na našom trhu budú zariadenia zrejme o niečo drahšie.