Facebook oficiálne spúšťa nový dizajn webu s tmavým motívom a ďalšími novinkami

Krajší, rýchlejší a jednoduchší.

0
Zdroj: Facebook

Tvorcovia najpopulárnejšej sociálnej siete Facebook sa rozhodli prekopať dizajn jej webovej verzie, s čím sa verejnosti pochválili na minuloročnej konferencii známej ako F8.

Webový Facebook skutočne prechádza radikálnou zmenou dizajnu, z ktorej by mal vyťažiť každý aktívny používateľ. Ak patríte medzi vybraných šťastlivcov, Facebook v novom šate už môžete použivať pár týždňov.

Plošné uvoľnenie nového vzhľadu webového rozhrania pre všetkých však vstupuje do praxe až teraz. Nový Facebook.com spoločnosť predstavuje v oficiálnom blogu.

Facebook priznáva, že webovú verziu sociálnej siete zanedbal. V poslednom období sa sústredil hlavne na vylepšovanie mobilných verzií a aplikácií. V rámci terénneho prieskumu, ktorý trval niekoľko mesiacov, medzi používateľmi zisťoval, ako by si nové webové rozhranie predstavovali.

Dark Mode

Prirodzene, Facebook nezabudol na žiadaný tmavý motív užívateľského prostredia, ktorý si postupne osvojili mnohé popredné aplikácie a služby. Vývojári prepracovali dialógy, navigáciu, vyhľadávanie a rozloženie niektorých prvkov.

Videá, hry alebo skupiny… Ku konkrétnemu obsahu sa používatelia dostanú pomocou vyhľadávania rýchlejšie.

facebook
Zdroj: Facebook

Web je responzívny, čiže sa dokáže jeho zobrazenie automaticky prispôsobiť rozličným obrazovkám v závislosti od ich uhlopriečky a rozlíšenia. Tvorcovia tiež sľubujú promptnejšie načítavanie obsahu ako aj celej samotnej stránky.

Optimalizácia pre súčasné zariadenia a operačné systémy predstavuje jedno z kľúčových vylepšení. Ak si chcete nový Facebook vyskúšať, na webe sociálnej siete kliknite na šípku v lište v pravom hornom rohu a zvoľte Prepnúť na nový Facebook.

Pokiaľ sa vám táto možnosť nezobrazuje, budete si ešte musieť počkať. Inovácia prebieha postupne a skôr či neskôr sa k nej dostanú všetci. Podľa aktuálneho oznámenia by to nemalo trvať dlho.