sony xperia 1

Sony vábi na foto schopnosti smartfónu Xperia 1 II, pozvala si známeho fotografa

Sony Xperia 1 II (mark two) je najnovším vlajkovým počinom známeho japonského výrobu, ktorý, ako inak, oslovuje spotrebiteľov aj výkonným fotoaparátom. Novinka sa má začať predávať v najbližších týždňoch.

Sony Xperia 1 II (mark two) je najnovším vlajkovým počinom známeho japonského výrobcu, ktorý, ako inak, oslovuje spotrebiteľov aj výkonným fotoaparátom. Novinka sa má začať predávať v najbližších týždňoch.

Kvalita fotoaparátu je niečo, čo pri kúpe toho či oného smartfónu často rozhoduje. Obzvlášť to platí pre vlajkovú kategóriu, kde sú technologické inovácie najviditeľnejšie. Každý výrobca sa preto snaží spropagovať foto schopnosti svojho smartfónu čo najlepšie.

Výnimkou nie je asi Sony. Model Xperia 1 II má tri 12 Mpx snímače obrazu, Dual PD zaostrovanie, optiku ZEISS, optickú stabilizáciu obrazu a výkonné nepretržité zaostrovanie na oko (Eye AF), ktoré zariadenie prevzalo s hodnotných fotoaparátov Sony Alpha.

Náročným užívateľom nadbieha samostatná aplikácia Photography Pro, ktorá sprístupňuje plnú manuálnu kontrolu nad expozíciou. Užívateľské prostredie aplikácie je priamo inšpirované rozhraním fotoaparátov Sony Alpha.

TIP REDAKCIE
Švédsko žiada EÚ, aby zakázala ťažbu kryptomien: Odvoláva sa na životné prostredie
Predstavenie Sony Xperia 1 II

Výrobca teda má s čím pracovať, čo sa propagácie schopností novinky týka. Zatiaľ nevieme, ako Xperia 1 II fotí. Niečo sa ale dá vidieť v najnovšom videu od Sony, v ktorom foto schopnosti zariadenia prezentuje Nick Didlick​.

Nick Didlick​ je oceňovaným fotografom so 40-ročnou praxou, ktorý sa okrem iného venuje športovej a novinárskej fotografii.

Spoločnosti Sony sa nedarí výraznejšie presadiť so svojimi smartfónmi Xperia. Podľa hospodárskych výsledkov za 1. štvrťrok 2020 dodala zákazníkom len približne 400 000 zariadení.

Ako sa uchytí nová vlajková loď môžeme zatiaľ len hádať. U nás by sa mala predávať za cenu 1199 eur, čo je dosť.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať