Koncept Huawei Mate 40 Pro: Zadným fotoaparátom bude asistovať sekundárny displej

Sekundárny displej bude podľa všetkého slúžiť na sledovanie notifikácií či ako pomôcka pri fotení selfie snímok hlavným fotoaparátom.

Krátko po koncepte štandardného modelu z očakávaného radu vlajkových lodí od Huawei, Mate 40, sme sa dočkali aj prvých renderov výkonnejšieho variantu z dvojice, a teda Mate 40 Pro. Novinke sa venuje server Concept Phones.

Už na prvý pohľad si môžeme všimnúť, že Huawei Mate 40 Pro bude vyzerať naozaj futuristicky, a to predovšetkým vďaka zadnej strane, ktorá má byť vybavená nielen nemalým množstvom objektívov, ale aj sekundárnym displejom.

TS Designer – via Concept Phones

Huawei Mate 40 Pro je výkonnejší variant z očakávanej série Mate 40, ktorá má debutovať na jeseň tohto roku. O jeho pohon by sa mal starať čipset Kirin 1000 vyrobený 5 nm procesom.

Minuloročný model bol vybavený extrémne zahnutým displejom, ktorý ohraničovali tak tenké rámiky, že sa čínske Huawei rozhodlo pre odstránenie tlačidiel na ovládanie hlasitosti. Nové rendery však prezrádzajú, že Mate 40 Pro tlačidlá na ovládanie hlasitosti zrejme mať bude, čo je pre mnohých skvelou správou.

TIP REDAKCIE
Microsoft vo Windows 11 opäť zmení povestnú obrazovku smrti
TS Designer – via Concept Phones

Čo sa týka selfie fotoaparátu, ten podľa všetkého poputuje pod displej. Po otočení smartfónu sa nám naskytne pohľad na zostavu piatich snímačov, ktorým asistuje šikovne umiestnený sekundárny displej. Taktiež si môžeme všimnúť, že periskop s až 100-násobným priblížením (Space Zoom) sa nachádza mimo čierneho panelu, kde sú umiestnené ostatné snímače a svietidlo.

Sekundárny displej bude podľa všetkého slúžiť na sledovanie notifikácií či ako pomôcka pri fotení selfie snímok hlavným fotoaparátom. Čoho všetkého bude schopný sa však dozvieme až časom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať