ipad pro

Nový iPad Pro príde na jeseň, očakávajú sa výraznejšie zmeny

Ešte výkonnejší procesor a nabíjanie MagSafe.

Spoločnosť Apple počas nedávneho podujatia Peek Performance predstavila aktualizovaný tablet iPad Air s čipom M1 a 5G pripojením. Inovovanú „profesionálnu“ verziu tabletu však na svetlo sveta nevytiahla. Nový iPad Pro si má vypýtať pozornosť až na jeseň, tvrdí známy prispievateľ serveru Bloomberg Mark Gurman.

Ako pripomenul, iPad Pro naposledy dostal významnejšiu aktualizáciu v roku 2018, kedy získal nový dizajn podporený užšími okrajmi okolo obrazovky alebo konektor typu USB-C. Apple tablet zmodernizoval po roku a pol od predstavenia iPadu Pro 10.5 (2017).

Tento scenár môže Apple zopakovať. iPad Pro s čipom M1 predstavil v máji 2021. Jeseň 2022 môže byť ideálnym termínom na uvedenie novej generácie tabletu.

Zásadnou novinkou má byť procesor Apple M2, ktorý bude o niečo výkonnejší než súčasný typ Apple M1 s tým, že bude postavený na rovnakej 8-jadorvej architektúre. Teoreticky sa tento zdroj výkonu môže dostať aj do 13-palcového MacBooku Pro, Macu Mini a 24-palcového iMacu, uviedol vo februári server The Verge. Šancu má aj MacBook Air.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!
ipad pro 2021
Ilustr. foto: Apple

Späť k iPadu Pro, ďalšiu významnejšiu novinku má predstavovať podpora nabíjania MagSafe. Prémiovú vizáž tabletu mala umocniť zadná strana vyhotovená zo skla. Iný zdroj ale predpokladá, že Apple si nechá zadný kryt vyrobiť z tradičného hliníka a sklenené bude iba logo Apple.

Dôvodom zrejme je, že tablet sa mohol ľahšie poškodiť, vo všeobecnosti by bol krehkejší. Na druhú stranu, hliník kvôli svojim vlastnostiam nie je zrovna najvhodnejším materiálom pre použitie magnetického nabíjania MagSafe.

Možno tak príde k slovu kompromis. Energia z nabíjania MagSafe by do tabletu tiekla cez sklenené logo na zadnej strane. Jesenná premiéra tabletu je napriek dostupným podrobnostiam ešte ďaleko, predstavený môže byť niekedy medzi septembrom a novembrom 2022. Počkáme si preto na ďalšie detaily.