medzinarodna vesmirna stanica

Chystá sa prvý film nakrúcaný vo vesmíre, zahrať si v ňom má Tom Cruise

Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) slúži hlavne ako výskumné stredisko a asi by nikoho napadlo, že by sa z nej mohlo stať autentické prostredie pre nakrúcanie akčného filmu. 

Medzinárodná vesmírna stanica (ISS) slúži hlavne ako výskumné stredisko a asi by nikoho napadlo, že by sa z nej mohlo stať autentické prostredie pre nakrúcanie akčného filmu. 

Zmenila to však správa portálu Deadline, ktorý informuje o tom, že sa takýto projekt skutočne chystá. Správu medzičasom na sociálnej sieti Twitter potvrdil Jim Bridenstine z NASA, ktorý spomína spoluprácu s hereckou hviezdou menom Tom Cruise.

Aby bolo dielo dokonalé, na nakrúcaní filmu sa má podieľať aj spoločnosť SpaceX vizionára Elona Muska, ktorá v posledných rokoch zaznamenala nejeden úspech.

Tom Cruise vyzerá ako ideálny herec pre prvý film z blízkeho vesmíru. Nebezpečné akčné scény si často užíva sám bez asistencie kaskadérov, čo môžeme vidieť v populárnych akčných snímkach Mission: Impossible.

Ponuku nechať sa kvôli filmu „vystreliť do vesmíru“ by asi mnoho hercov odmietlo.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Telekom prináša zmenu. Pozitívna správa pre státisíce ľudí!
nasa 1
Zdroj: Jim Bridenstine/Twitter

Pravdou však je, že sa na verejnosť dostali len strohé informácie o príprave filmu. SpaceX ani Tom Cruise sa k nim zatiaľ nevyjadrili. Ako by sa mal film nakrúcať, kto ho bude režírovať a vlastne o čom celé dielo bude, ak vôbec skutočne vznikne, nevieme nič.

Prvý kozmický let s ľudskou posádkou spoločnosti SpaceX sa uskutoční27. mája. V spolupráci s NASA dopraví na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS dvoch amerických astronautov, Boba Behnkena a Douga Hurleya.

Správa o prvom filme, ktorý sa bude nakrúcať vo vesmíre, pôsobí rozhodne pútavo. Počkáme si ale radšej na ďalšie podrobnosti, ktoré celú situáciu ozrejmia.

Total
6
Zdieľaní