Tesla ukázala svoj pľúcny ventilátor: Pozostáva hlavne zo súčiastok Modelu 3

Priebeh ochorenia COVID-19 ľudia znášajú rôzne. Niekto ho zvládne bez akýchkoľvek špeciálnych pomôcok, iní sú zas odkázaní na nemocničné vybavenie.

Priebeh ochorenia COVID-19 ľudia znášajú rôzne. Niekto ho zvládne bez akýchkoľvek špeciálnych pomôcok, iní sú zas odkázaní na nemocničné vybavenie. Práve pri ťažších prípadoch sa môže stať, že za človeka musí dýchať pľúcny ventilátor. Tých je na svete málo, preto chcú ruku k dielu priložiť spoločnosti po celom svete, Teslu nevynímajúc.

Výzvy sa chytili skutočne rôznorodé spoločnosti, okrem Tesly napríklad konštruktéri monopostov F1. Šéf automobilky Tesla, Elon Musk, už tradične na Twitteri oznámil, že fabrika Giga New York začne vyrábať pľúcne ventilátory tak rýchlo ako sa len dá. Na YouTube Tesly sa najnovšie objavilo video, v ktorom spoločnosť vysvetľuje dizajn zariadení.

V krátkom videu tak máme možnosť zazrieť vôbec prvý prototyp vyrobený zo súčiastok, ktorých má Tesla viac než dosť. Celé zariadenie napríklad poháňa infotainment systém, ktorý automobilka montuje do elektromobilu Model 3. Rovnako tak sa na prístroj dostal aj dotykový displej.

TIP REDAKCIE
Priletel z vesmíru a skončil v jej posteli: Dom dôchodkyne zasiahol meteorit

Momentálne nie je jasné, ako ďaleko je Tesla od dokončenia ventilátora, ktorý by mohli nasadiť v nemocniciach, no jedno je jasné. Špičkoví inžinieri na tom pracujú a zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať