Huawei P40

Xiaomi si uťahuje z Huawei ohľadom chýbajúcich služieb Google

Na krabici európskej verzie novej vlajkovej lode od Xiaomi, Mi 10 Pro, stojí: “S jednodýchm prístupom ku aplikáciam Google, ktoré používate najviac.”

Na krabici európskej verzie novej vlajkovej lode od Xiaomi, konkrétne Mi 10 Pro, nájdete tento oznam: “S jednoduchým prístupom k aplikáciám Google, ktoré používate najviac.”

Jeho význam je jednoduchý. Xiaomi tým naznačuje, že jeho smartfón disponuje všetkými potrebnými aplikáciami, na ktoré sú verní používatelia operačného systému Android už dlhé roky zvyknutí. Má však aj trochu iný význam, píše web Gizchina.

Xiaomi si totiž touto formou nepriamo uťahuje zo svojho konkurenta Huawei, ktorého smartfóny po novom už službami Google nedisponujú.

Uťahovanie si z konkurencie kvôli určitým nedostatkom alebo chybám nie je na trhu so smartfónmi žiadnou novinkou. No teraz ide o prvý prípad, kedy si jeden z výrobcov robí srandu z Huawei práve kvôli absencii služieb od Google.

Huawei sa však nevzdáva bez boja. Keďže mu zobrali právo na Google služby, prišiel s vlastnými Huawei Mobile Services. V prostredí systému môžete nájsť obchod AppGallery, v ktorom nájdete mnoho, no rozhodne nie všetky kľúčové aplikácie.

Služby Google v AppGallery? Vraj je to možné

Ako sme vás však informovali v jednom z našich nedávnych článkov, jeden z troch obmieňajúcich sa riaditeľov Huawei tvrdí, že spoločnosť sa časom pokúsi priniesť služby Google do svojho nového online obchodu. Avšak otázka, či sa to čínskemu gigantovi skutočne podarí, stále ostáva vo vzduchu.

Aktuálne je na našom trhu vo výhode Xiaomi, a to práve kvôli prítomnosti služieb Google. Konkurenčnému Huawei do karát nehrá ani cena jeho čerstvo predstavenej série, ktorá je veľmi podobná cenám vlajkových lodí od Xiaomi.

Stále však môžeme ostať prekvapení. Všetko s istotou ukáže až čas.

Total
3
Zdieľaní