Za 0,75 € vám ukážeme ľudí s COVID-19: Útočníci sa snažia okradnúť ľudí

Mnohí ľudia sú dnes v dobrovoľnej izolácii a von chodia skutočne len vtedy, keď je to nevyhnutné. Koronavírus však bohužiaľ láka kriminálnikov.

Mnohí ľudia sú dnes v dobrovoľnej izolácii a von chodia skutočne len vtedy, keď je to nevyhnutné. Je pritom úplne prirodzené, že veľký počet ľudí hľadá aktuálne informácie o tom, ako postupuje pandémia či o nových opatreniach vlády.

Vedomí si toho sú aj kybernetickí kriminálnici, upozorňuje spoločnosť Kaspersky.

Vyhľadávač ľudí nakazených koronavírusom

Útočníci zodpovední za trójskym koňom Ginp prichádzajú s ďalším podlým podvodom. Ich novinka sa pritom priamo zameriava na ochorenie COVID-19, ktorého sa mnohí obávajú. Webová stránka „Coronavirus Finder“ sa ľudí snaží presvedčiť o tom, že vie, koľko ľudí je v ich okolí nakazených novým koronavírusom. Tieto informácie, vrátane ich presnej adresy, vám pritom ukáže za malý poplatok – 0,75 €.

Nebolo by dobré vedieť, komu sa vyhýbať? Možno je skutočne chorý váš sused, ktorý už dlhšiu dobu pokašliava. A možno je chorý  niekto, kto ani nemá symptómy, no nie? Práve na takýchto myšlienkach sa snažia zarobiť útočníci, ktorým sa to, bohužiaľ, darí.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!

Po zadaní čísla platobnej karty sa nestane nič. Nestiahne sa ani spomínaných 0,75 €, čo dáva úplne perfektný zmysel. Načo by sa aj pokúšali stiahnuť tak malú sumu, keď teraz majú k dispozícii číslo (aj bezpečnostné trojčíslie) karty, z ktorej si neskôr môžu vytiahnuť vyššiu čiastku, všakže?

Najväčší počet ľudí, ktorým sa takýto podvod zobrazuje je podobne ako pri trójskom koňovi Ginp, v Španielsku. Útočníkom však nič nebráni kampaň rozbehnúť aj v ďalších krajinách a kľudne aj na Slovensku.

Dávajte si preto pozor. Sledujte len overené zdroje informácií a nesnažte sa zistiť to, čo nemusíte.

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať