sony wf 1

Sony predstavilo WF-XB700 a WH-CH710N: Dvojicu nových bezdrôtových slúchadiel

Japonský výrobca spotrebnej elektroniky rozšíril rad svojich audio produktov. Začína predávať nové, plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú označené ako WF-XB700 a WH-CH710N.

Japonský výrobca spotrebnej elektroniky rozšíril rad svojich audio produktov. Začína predávať nové, plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú označené ako WF-XB700 a WH-CH710N.

Sony WF-XB700 sú in-ear slúchadlami, ktoré spadajú do kategórie produktov Sony Extra Bass. Oproti vlajkovej triede Sony WF-1000XM3 je tento model cenovo dostupnejší, no zároveň logicky prišiel o pár fajnových funkcií.

Nie je prítomné aktívne potláčanie okolitého hluku ani ovládanie gestami. To nahradili klasické tlačidlá. Športovci ocenia odolnosť IPX4, vďaka ktorej slúchadlá nepoškodí pot. Na jedno nabitie dokážu reprodukovať hudbu 9 hodín. Ak zohľadníme nabíjanie v prenosnom puzdre, celková výdrž dosahuje 18 hodín.

WF-XB700
Foto: Sony

Slúchadlá majú vcelku kompaktný dizajn, ktorý by mal sadnúť do každého ucha. Aspoň v to veríme. Známa je zatiaľ len americká cena, ktorá sa zastavila na hranici 130 dolárov. Na vybrané trhy prídu tento mesiac.

Európska dostupnosť zatiaľ potvrdená nebola, no zrejme sa jej skôr či neskôr dočkáme.

Kto skôr preferuje veľké slúchadlá prekrývajúce celé uši, zaujať ho môže model WH-CH710N. Ide o aktualizovanú verziu slúchadiel z roku 2018 (WH-CH700N), ktorá má vylepšené potláčanie okolitého hluku podporované dvoma mikrofónmi.

sony sluchadla
Foto: Sony

Potláčanie hluku pri predchádzajúcej generácii nebolo zrovna ukážkové, čiže vylepšenie v tomto smere určite padlo vhod. Úžasne vyzerá výdrž na jedno nabitie, ktorá dosahuje až 35 hodín.

Výrobca okrem iného upravil dizajn, ktorý korešponduje s aktuálnym portfóliom slúchadiel výrobcu. Slúchadlá sa budú predávať za 200 amerických dolárov v modrej, čiernej a bielej farbe.

Total
4
Zdieľaní