windows 10

Nová aktualizácia pre Windows 10 je chybná: Spôsobuje časté pády systému a iné chyby

Aktualizácia výrazne komplikuje prácu s celým systémom. Viacerí užívatelia zaregistrovali problémy s Wi-Fi či Bluetooth konektivitou.

Najnovšia aktualizácia pre Windows 10, konkrétne KB4549951, spôsobuje nemalé množstvo nepríjemných problémov. Konkrétne ide o nepríjemnosti spojené s Wi-Fi, Bluetooth a pomerne častými BSOD, teda pádmi systému.

Ako píše server MSPoweruser, po nainštalovaní aktualizácie sa viacerým používateľom objavili “error” správy ako 0x8007000d, 0x800f081f či 0x80073701.

Aktualizácia výrazne komplikuje prácu s celým systémom. Viacerí užívatelia zaregistrovali problémy s Wi-Fi či Bluetooth konektivitou, pričom situácii nepomáhajú ani časté pády či slabý výkon.

“Svoj Windows 10 som aktualizoval 15. apríla 2020. Po nainštalovaní aktualizácie prestal fungovať Bluetooth. Teraz ho dokonca nemožno nájsť ani v Správcovi zariadení. Pokúsil som sa aktualizáciu odinštalovať, no stále ho neviem nájsť. Čo mám teraz robiť? Môj notebook podporuje Bluetooth,” napísal jeden z užívateľov na Microsoft fórum.

A to je len jeden z mnohých prípadov. Ďalší užívateľ na fórum prispel sťažnosťou, že nová aktualizácia mu znemožňuje pripojiť sa na internet. Iní zase poukazovali na časté BSOD, ktoré vyzerajú byť taktiež príčinou aktualizácie.

TIP REDAKCIE
iPhone 12 a iPhone 13 majú problém s Bluetooth pripojením v aute. Na vine sa zdá byť iOS 15

Microsoft sa doposiaľ k žiadnej z týchto chýb nevyjadril, čiže zatiaľ neexistuje oficiálna cesta, ako sa ich zbaviť.

Ak ste jedným z tých, ktorí si aktualizáciu stiahli, môžete ju skúsiť odinštalovať. Lepšie riešenie zatiaľ neexistuje.

Total
46
Zdieľaní
Total
46
Zdieľať