Spoločnosť Huawei si zavarila: Fotky zo zrkadlovky pripisovala schopnostiam svojich smartfónov

Všetko sa začalo pri videu na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktoré malo obsahovať vydarené fotografie zachytené užívateľmi.

Čínsky výrobca Huawei si poriadne zavaril. Snímky z profesionálnej zrkadlovky vydával za fotky zachytené svojím telefónom, píše SCMP.

Všetko sa začalo pri videu na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktoré malo obsahovať vydarené fotografie zachytené užívateľmi. Súčasťou každej jednej snímky bol aj popis “zachytené smartfónmi Huawei”. To však podľa najnovších zistení nebola tak úplne pravda.

Huawei (Weibo) – via SCMP

Jednému z používateľov sociálnej siete sa totiž fotografie vo videu zdali povedomé, a tak sa pustil do vlastného prieskumu. Výsledkom bolo zistenie, že neboli zachytené smartfónmi Huawei, ale zrkadlovkou Nikon D850, ktorej cena sa pohybuje okolo 2 800 €.

Su Tie (fotené Nikon D850) – via SCMP

Používateľ spoločnosť úplne odzbrojil. Huawei však fotografie vo videu odôvodnilo tvrdením, že text, ktorý ich označoval za výtvor smartfónov, tam bol pridaný omylom jedného z editorov, ktorý mal na starosti strih.

Tomuto tvrdeniu sa však dá len ťažko veriť. Nie je to totiž prvýkrát, kedy čínsky výrobca takto pochybil. Ako príklad môžeme použiť propagáciu modelu P9, na ktorú boli použité snímky z Canon EOS 5D Mark lll. Podobné praktiky však uplatnil aj pri modeli Nova 3 či minuloročnej vlajkovej lodi P30.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať