nokia 9 pureview

Nokia 9.2 PureView má ponúknuť 64 Mpx hlavný a 108 Mpx ultraširoký snímač

Zostavu fotoaparátov vlajkovej lode má doplniť hĺbkový, makro a telefoto senzor. Pripraviť sa máme aj na absenciu technológie Light.

HMD Global usilovne pracuje na novej vlajkovej lodi, Nokia 9.2 PureView. Pôvodne k nám mala doraziť ešte počas prvej polovice tohto roka, no nakoniec bol jej debut posunutý na druhý polrok.

A skutočne sa máme na čo tešiť. Ako píše web Android Authority, podľa NokiaPowerUser má novinka ponúknuť zostavu až 5 fotoaparátov s naozaj nemalými počtami megapixelov.

64 Mpx hlavný, 108 Mpx ultraširoký snímač

Aby sme boli konkrétnejší, Nokia 9.2 PureView má byť vybavená 64 Mpx hlavným fotoaparátom s OIS a 108 Mpx ultraširokým snímačom, vďaka čomu sa môžeme tešiť na oveľa kvalitnejšie snímky pri slabšom svetle. Zostavu fotoaparátov má doplniť hĺbkový, makro a telefoto senzor. Pripraviť sa máme aj na absenciu technológie Light.

NokiaPowerUser však uvádza, že tieto informácie nepochádzajú od jeho dôveryhodných zdrojov. Zatiaľ vám teda všetko odporúčame brať s aspoň menšou rezervou.

Čo sa týka ostatných špecifikácií, Nokia 9.2 PureView má poháňať čipset Snapdragon 865. HMD Global taktiež údajne experimentuje so selfie fotoaparátom pod displejom.

Total
2
Zdieľaní