lenovo legion

Lenovo posúva hranice: Nový Legion Gaming Phone má podporovať až 90 W rýchlonabíjanie

Lenovo na sieti Weibo uverejnilo príspevok, v ktorom naznačuje implementáciu až 90 W rýchlonabíjania do svojho nového Legion Gaming Phone.

Rýchle nabíjanie je v prostredí dnešných smartfónov takmer nevyhnutnosťou. Až doposiaľ v tomto smere dominovala firma Oppo s jej Reno Ace a Oppo Find X2 Pro, ktoré podporujú až 65 W rýchlonabíjanie. Z tróna ju však môže už čoskoro zosadiť výrobca Lenovo, píše Android Authority.

Ten totiž na sieti Weibo uverejnil príspevok, v ktorom naznačuje implementáciu až 90 W rýchlonabíjania do svojho nového Legion Gaming Phone.

weibo lenovo
Zdroj: Weibo (Lenovo)

Čo predstavuje 90 W nabíjanie?

Rýchlosť nabíjania nezávisí len od počtu wattov, ale aj veľkosti batérie. Ako príklad môžeme použiť spomenutý Reno Ace od Oppo, ktorý je vybavený 4 000 mAh batériou. Tomu trvá nabitie do plnej kapacity približne 35 minút.

Ak bude mať nový Legion Gaming Phone rovnakú kapacitu, nabíjanie bude trvať ešte kratšie. Ak však bude veľkosť batérie dosahovať 5 000 mAh, časovo to bude vychádzať veľmi podobne.

Je to realizovateľné?

Komentáre spoločnosti na sieti Weibo naznačujú, že ide o skutočný a realizovateľný plán. A ak sa jej to naozaj podarí, bude mať v tomto smere oproti konkurencii nemalý náskok.

Na potvrdenie tejto informácie si však budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia očakávaného herného smartfónu.

Total
5
Zdieľaní