Spoločnosť HMD Global potvrdzuje dátum nového podujatia. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Potešiť nás má aj nové zariadenie inšpirované agentom 007.

0
Nokia 7Plus

Spoločnosť HMD Global nám mala svoje čerstvé produkty predstaviť počas tohtoročného veľtrhu MWC, ktorý sa mal konať minulý týždeň. Kvôli koronavírusu sa však musela celá akcia zrušiť, čo prinútilo mnohých výrobcov, vrátane HMD, pozmeniť svoj časový harmonogram.

Ako ale píše server Android Authority, na náhradný termín si počkáme už len niečo vyše dvoch týždňov. Spoločnosť totiž začala s rozosielaním pozvánok na nové podujatie, ktoré sa bude konať 19. marca v Londýne.

HMD (via Android Authority)

Ako ste si mohli všimnúť, samotná pozvánka nám o programe neprezrádza vôbec nič. To sa však nedá povedať o novom príspevku, ktorý na sociálnej sieti Twitter uverejnil hlavný produktový manažér Juho Sarvikas. Ide o krátke video, ktoré jasne naznačuje, že sa zrejme dočkáme produktu inšpirovaného celosvetovo známym agentom 007 – Jamesom Bondom.

Taktiež sa môžeme dočkať predstavenia smartfónu zatiaľ známeho ako Nokia 5.2. Evan Blass už dávnejšie informoval, že toto zariadenie, ktoré sa schováva aj pod kódovým označením Captain America, môže disponovať 6 GB RAM, 64 GB úložiskom, 4 zadnými fotoaparátmi, snímačom odtlačkov prstov a predným výrezom v tvare dažďovej kvapky.

Evan ďalej tvrdil, že smartfón debutuje už na začiatku tohto mesiaca, pričom predávať sa bude za cenu okolo 180 USD. Je teda vysoko pravdepodobné, že sa nám počas podujatia ukáže aj táto novinka.

Debutu sa môže dočkať aj nový 5G smartfón či Android Go zariadenie. Spoločnosť HMD totiž už dávnejšie potvrdila, že pracuje na smartfóne s čipsetom Snapdragon 765, optikami Zeiss a technológiou PureDisplay.

TIP REDAKCIE
Apple vraj v prvej polovici tohto roku vyrobí až 116 miliónov iPhonov. Dôvodom má byť vysoký dopyt po iPhone 9

Neočakáva sa však debut Nokia 9.2 PureView. Ten je totiž údajne naplánovaný na druhú polovicu tohto roku.