koronavirus

AKTUÁLNE: Koronavírus sa potvrdil už u viac ako 1 milióna ľudí

Koronavírus sa rozšíril už do viac ako 181 krajín po celom svete. A vyzerá to, že situácia sa bude ešte nejaký čas zhoršovať.

Koronavírus, ktorý WHO pred časom vyhlásila za pandémiu, sa rozšíril už do viac ako 181 krajín po celom svete. A vyzerá to, že situácia sa bude ešte nejaký čas zhoršovať.

Ako píše server Android Central, koronavírus počas posledných týždňov ukázal, aké devastujúce sú jeho účinky, a to nehovoríme len o rušení rôznych svetoznámych podujatí či zatváraní reštaurácií a nákupných centier.

Milión nakazených, 53 tisíc úmrtí

Podľa najnovšej správy sa koronavírusom nakazilo už viac ako milión obyvateľov. Počet smrtí v čase písania tohto článku presahuje 53 tisíc.

Ako sme už naznačili vyššie, na koronavírus nedoplácajú len reštaurácie, bary či nákupné centrá, ale aj celé priemysly. Ako príklad môžeme použiť zrejme všetky letecké spoločnosti.

Pandémia však výrazne škodí aj technologickému priemyslu, a to najmä jej negatívnym vplyvom na zásobovanie a tým pádom aj produkciu, kvôli čomu musia mnohé svetoznáme značky odkladať debuty svojich očakávaných zariadení.

Samozrejme, nie je to o tom, kto trpí viac. Trpí totiž celý svet.

Viac ako 211 tisíc vyliečených

Koronavírusom sa nakazilo už viac ako milión ľudí po celom svete. Aby sme boli konkrétnejší, počet potvrdených prípadov vraj môže aktuálne dosahovať až 1 015 709.

Dobrou správou je, že z vírusu sa podarilo vyliečiť už viac ako 211 049 ľudí, no na druhú stranu, vyhaslo kvôli nemu už 53 069 životov.

V tomto čase koronavírus najviac devastuje Spojené štáty americké, ktoré majú až 245 540 potvrdených prípadov nákazy COVID-19. Počet úmrtí dosahuje 6 053. Veľmi zlou správou je, že len za posledných 24 hodín sa v USA potvrdilo viac ako 30 tisíc nových prípadov nákazy.

Total
12
Zdieľaní