Nový koncept iPhone 12

Apple o debute nových iPhonov rozhodne v máji. Produkcia čipsetov má ísť podľa plánu

Nový rad pod označením iPhone 12 bude vybavený 5 nm čipsetom A14, ktorý ponúkne oveľa vyšší výkon, pričom spotrebuje menej energie.

Nová správa od Digitimes tvrdí, že plán produkcie 5 nm čipsetov je stále aktuálny. Ak ide o pravdivé tvrdenie, Apple sa stále snaží dodržať plán výroby nových iPhonov.

Ako píše web BGR, nový rad pod označením iPhone 12 bude vybavený 5 nm čipsetom A14, ktorý ponúkne oveľa vyšší výkon, pričom spotrebuje menej energie.

Vyzerá to teda, že Apple ešte predtým, ako vyhlási finálny verdikt, čaká na vývoj aktuálnej situácie. To znamená, že stále nie je isté, kedy presne sa nové smartfóny dopracujú na pulty obchodov.

Treba vziať do úvahy, že aktuálna situácia zapríčinená koronavírusom je veľmi zlá. Nezamestnanosť na území Spojených štátov amerických totiž dosahuje historické maximum.

„Okrem obmedzení dodávateľského reťazca sa Apple obáva, že súčasná situácia výrazne zníži apetit zákazníkov po nových telefónoch, čo by viedlo k pomerne zlej recepcii prvých 5G iPhonov,“ dodáva Nikkei.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami

V predošlom článku na túto tému sme spomenuli, že debut nových iPhonov môže byť odložený až na začiatok roka 2021. To je síce stále veľmi pravdepodobná možnosť, no nie je istá. Problémom je, že mnoho zamestnancov Apple pracuje z domu, čo môže výrazne spomaliť vývoj a testovanie nových iPhonov.

Na finálny verdikt o debute radu iPhone 12 si však už nepočkáme dlho. Zdroj uvádza, že Apple má s rozhodnutím prísť o približne 4-6 týždňov, teda niekedy v počas mája. Dovtedy môžeme len hádať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať