iphone 12 render

iPad vo vreckovom vydaní: Tohtoročné iPhone Pro majú ponúknuť tradičnejší dizajn

Pro varianty očakávanej série majú ponúknuť podobný dizajn, akým sa pýšia najnovšie modely tabletu iPad Pro – ploché okraje a ostré rohy.

Spoločnosť Apple má tento rok predstaviť nový rad svojich populárnych smartfónov. Ako píše server Bloomberg, dočkať sa máme až štyroch čerstvých modelov, ktoré nahradia iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max a štandardný iPhone 11.

Pro varianty očakávanej série majú ponúknuť podobný dizajn, akým sa pýšia najnovšie modely tabletu iPad Pro – ploché okraje a ostré rohy. S novým radom sa teda čiastočne ocitneme späť v ére iPhone 4 či iPhone 5, informuje web GSMArena.

Nové modely nás taktiež potešia menším výrezom, pričom Apple údajne plánuje od tohto kontroverzného trendu v priebehu nasledujúcich rokov úplne upustiť.

Koncept iPhone 12
Koncept iPhone 12

Čo sa týka špičkového Max variantu, ten by sa mal údajne vyznačovať ešte väčším displejom. Podľa Bloomberg by novinka namiesto 6,5-palcového displeju mohla ponúknuť až 6,7-palcový panel.

Tak ako nový iPad Pro, aj tohtoročné iPhone Pro budú disponovať LiDar senzorom. Tešiť sa máme aj na lepší výkon v oblasti AR.

Zatiaľ však nie je isté, kedy sa k nám nový rad dopracuje, keďže situáciu na trhu ešte stále ovplyvňuje šíriaci sa koronavírus. Zdroj však uvádza, že všetko by malo prebehnúť s maximálne niekoľkotýždňovým oneskorením.

HomePod a AirTag

Bloomberg vo svojej správe však nehovorí len o smartfónoch. Podľa všetkého Apple plánuje vydať aj nový HomePod. Bude síce menší, no za to o niečo lacnejší.

homepod apple
HomePod (via GSMArena)

Debutom by si mal tento rok prejsť aj AirTag. Ide o malé príslušenstvo, ktoré si bude môcť užívateľ pripnúť na ľubovoľný predmet (napr. peňaženku či notebook) a v prípade, že ho stratí, mu stačí len vytiahnuť iPhone, ktorý konkrétny štítok vyhľadá. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

airtag
Vizualizácia od picuki.com
Total
4
Zdieľaní