Viac ako 5 hodín dlhé video natočené na jeden záber: iPhone 11 Pro v akcii

Úžasné!

5
video
Natáčalo sa vo výnimočnom prostredí.

Nie je žiadnym tajomstvom, že zariadenia iPhone točia tie najkvalitnejšie videá, čo sa kategórie smartfónov týka. Apple vie tieto schopnosti spropagovať na úrovni.

Ukázal to napríklad v decembri minulého roka, kedy zverejnil krátke akčné video natočené smartfónom iPhone 11 Pro, ktoré režíroval David Leitch (John WickDeadpool 2 či Plán úteku).

Apple tentokrát zvolil opačný koncept. Video je pokojné a dlhé. Má takmer päť a pol hodiny a natočené bolo na jeden nepretržitý záber v 4K rozlíšení, čo je rozhodne výnimočné. Aby sa bolo na čo počas piatich hodín pozerať, tvorcovia vybrali zaujímavý objekt natáčania.

So smartfónom prešli umeleckohistorické múzeum v ruskom Petrohrade, ktoré je známe ako Ermitáž. Fondy múzea evidujú tri milióny artefaktov svetového kultúrneho dedičstva od praveku až po súčasnosť.

video
lustr. foto: needpix.com

Apple vo videu zachytil 588 diel, úchvatné interiéry 45 galérií, ale aj živé vystúpenia umelcov, ktoré video prehliadku podporili. Koľko energie z batérie takéto natáčanie spotrebuje? Samozrejme dosť.

Výdrž je ale dobrá, keďže po natáčaní zostávalo smartfónu ešte 19 percent z celkovej kapacity batérie. Nejakú tú polhodinu až hodinu natáčania by teda ešte zvládol.

Ak máte pár hodín času a páči sa vám umenie, pozrite si video nižšie. Prikladáme aj podstatne kratšiu ukážku.