Huami Amazfit X: Nové smart hodinky bez tlačidiel a s výrazne zakriveným displejom

Zaujímavý kúsok.

0
Foto: Indiegogo

V polovici minulého roka predstavila spoločnosť Huami dvojicu nových inteligentných hodiniek Amazfit GTS a Amazfit Smart Sports Watch 3. Spolu s nimi verejnosti ukázala aj jeden koncept, hodinky Amazfit X.

Huami Amazfit X sa mali podľa pôvodného plánu po dokončení vývoja začať predávať v polovici tohto roka. Podľa všetkého sa výrobcovi cieľ splniť podarilo. Podporu hľadal na platforme pre kolektívne financovanie Indiegogo, kde sa mu podarilo vyzbierať takmer 260 000 eur. 

Huami Amazfit X sú už na prvý pohľad jedinečným zariadením zo segmentu nositeľnej elektroniky. Ústredným prvkom hodiniek je OLED displej s uhlopriečkou 2,07-palca, ktorý je zakrivený tak, že pekne obopína vrchnú časť ruky. Displej má hustotu 326 PPI (počet pixelov na jeden palec) a jas 400 nitov.

Foto: Indiegogo

Podľa výrobcu nie je zakrivený len displej, ale aj batéria, ktorá má vďaka prispôsobenému tvaru kapacitu 200 mAh. Sľubuje 7-dňovú výdrž na jedno nabitie. Zaujímavosťou tiež je, že hodinky nemajú žiadne tlačidlá ani korunku pre ovládanie.

Foto: Indiegogo

Nahrádza ich na tlak citlivý dotykový senzor s vibračnou odozvou, ktorý simuluje funkciu klasických fyzických ovládačov. Huami Amazfit X nie sú vyslovene športovým náradím, no fitness funkcií majú dostatok. Minimálne pre rekreačných vyznávačov aktívneho životného štýlu.

Foto: Indiegogo

Ponúkajú 9 športových režimov (beh, plávanie cyklistika a pod.), zmerajú tep, okysličenie krvi, nechýba monitorovanie spánku, sledovanie úrovne stresu, Bluetooth 5.0, GPS a Glonass. Hodinky sú vodotesné podľa normy 5 ATM.

Foto: Indiegogo

Pri spojení so smartfónom zobrazia upozornenia na správy, hovory a udalosti z kalendára. Hodinky majú vlastný operačný systém, ktorého súčasťou je množstvo rozličných ciferníkov. Tie si môže užívateľ upraviť podľa svojho vkusu.

Odporúčanú cenu hodiniek Huami Amazfit X výrobca stanovil na 304 eur. Ako Super Early Bird balíček sa dajú získať za 138 eur. Ponuka je však obmedzená počtom kusov. Doručovanie zákazníkom z celého sveta začne prebiehať v auguste.

TIP REDAKCIE
Nový iPad Pro je tu a vyzerá absolútne úžasne, výkonu má narozdávanie!

Ak vás novinka zaujala, podrobnosti nájdete na webe projektu na platforme Indiegogo.