harge 4

Fitbit Charge 4: Nový športový náramok prichádza so zabudovaným GPS modulom

Spoločnosť Fitbit, ktorú pred časom kúpil Google, predstavila novú generáciu svojho azda najobľúbenejšieho športového náramku. 

Spoločnosť Fitbit, ktorú pred časom kúpil Google, predstavila novú generáciu svojho azda najobľúbenejšieho športového náramku. 

Fitbit Charge 4 má takmer identický dizajn ako predchádzajúca generácia, čo ale nevadí. Charge 3 je pohodlným na nosenie a dobre vyzerajúcim zariadením monitorujúcim fyzickú aktivitu.

Fitbit Charge 4 osloví skôr náročnejších zákazníkov, ktorí uprednostňujú decentnejší športový náramok pred väčšími a ťažšími inteligentnými hodinkami.

Novinka má po novom zabudovaný GPS modul, nechýba Fitbit Pay, zobrazovanie upozornení, ovládanie pre Spotify, inteligentný budík so sledovaním kvality spánku, snímanie srdcového tepu alebo senzor SpO2 pre meranie nasýtenia krvi kyslíkom.

fitbit charge 4
Foto: Fitbit

Pri bežnom nosení by mala batéria vydržať na jedno nabitie 7 dní. Pri intenzívnom využívaní s nepretržitým monitorovaním GPS celých 5 hodín.

Náramok je vodotesný (50 m) a dokáže monitorovať takmer 30 rôznych cvičení a športových aktivít. Informácie o aktivite sa automaticky nahrajú do mobilnej aplikácie hneď po skončení tréningu.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta, Aliexpress a Wish podpísali zmluvu. Koniec doplácania DPH a cla!

Novinkou je Active Zone Minutes, režim, ktorý vyhodnocuje aktivitu na základe úrovne srdcovej frekvencie, výšky, hmotnosti a fyzickej zdatnosti používateľa. Režim ale zohľadňuje aj skóre kvality spánku či počet uskutočnených krokov.

charge 4
Foto: Fitbit

Komplexná metrika má používateľovi poskytnúť presný a hodnoverný obraz o jeho fyzickej aktivite a zároveň ho motivovať k tomu, aby sa hýbal. Ideálne aspoň 30 minút denne, čo je ale teraz v období domácej karantény ťažšie.

Charge 4 má rovnaké rozmery ako Charge 3. To znamená, že sú remienky z predchádzajúcej generácie kompatibilné aj s novou generáciou športového náramku.

Novinka sa začne predávať od polovice apríla za necelých 150 €. Podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke výrobcu.

Fitbit Charge 4

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať