nokia 8.3

Nokia 8.3 oficiálne: 4 fotoaparáty, 5G pripojenie a čistý operačný systém

Konzorcium HMD Global dnes predstavilo niekoľko noviniek, medzi ktorými vyniká na prvý pohľad veľmi zaujímavý model Nokia 8.3.

Konzorcium HMD Global dnes predstavilo niekoľko noviniek, medzi ktorými vyniká na prvý pohľad veľmi zaujímavý model Nokia 8.3.

Nokia 8.3 síce nie je vlajkovou loďou, napriek tomu ale ponúka relatívne štedrú výbavu korunovanú 5G pripojením.

Výrobca hovorí o podpore viacerých 5G pásiem. Smartfón si bude rozumieť so všetkými v súčasnosti existujúcimi, aj budúcimi 5G sieťami po celom svete. V tomto ohľade prekonáva aj drahšiu 5G konkurenciu.

Smartfón poháňa čipset Snapdragon 765 5G, ktorý bol vlani predstavený spolu s vlajkovým súrodencom Snapdragon 865. Spojený je so 6 alebo 8 GB operačnou pamäťou a 64/128 GB interným úložiskom. Rozšíriť sa dá pomocou microSD kariet.

nokia 8.3
Foto: Nokia

Nokia 8.3 je vybavená čistým operačným systémom Android 10, ktorý garantuje dostupnosť veľkých systémových aktualizácií po dobu 2 rokov. Bezpečnostné záplaty bude smartfón dostávať 3 roky.

Pre budúcich používateľov je pripravený veľký LCD displej s uhlopriečkou 6,81-palca a FHD+ rozlíšením. Panel podporuje HDR. V malom otvore v ľavom hornom rohu sídli 24 Mpx selfie kamera.

TIP REDAKCIE
Elon Musk sa zbavuje svojho majetku, luxusnú vilu predáva so zľavou
Foto: Nokia

Na zadnej strane sa nachádzajú celkovo 4 fotoaparáty s podpisom spoločnosti Zeiss. Hlavný má rozlíšenie 64 Mpx (f/1.9, pixel binning), širokouhlý fotoaparát 12 Mpx a dva dodatočné 2 Mpx snímače slúžia pre zaznamenávanie makro fotografií a hĺbky scény pre portréty.

nokia 8.3
Foto: Nokia

Obstojne vyzerá aj 4500 mAh batéria s 18W rýchlym nabíjaním. Nokia 8.3 5G sa začne predávať v lete za cenu 599 €.

HMD Global toho dnes predstavil viac. Dostupnejší model Nokia 5.3, Android Go smartfón Nokia 1.3 a klasický mobilný telefón Nokia 5310.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať