apple

Konferencia WWDC 2020 sa konať bude. Apple prejde na online formát

Pre koronavírus bolo po celom svete zrušených množstvo hromadných podujatí a rôznych udalostí, tie technologické nevynímajúc.

Pre koronavírus bolo po celom svete zrušených množstvo hromadných podujatí a rôznych udalostí, tie technologické nevynímajúc. Niektorí výrobcovia sa však vynašli a svoje novinky predstavili formou online prezentácie.

Touto cestou sa vydá aj Apple. Podľa tlačového oznámenia sa bude vývojárska konferencia WWDC 2020 konať v obvyklom termíne, v júni. Apple ale po prvýkrát v histórii svojich konferencií prejde na online formát. Pôjde v poradí už o 31. konferenciu pre vývojárov.

Apple hovorí o inovatívnom spôsobe prezentácie, ktorý bude dostupný miliónom vývojárov po celom svete. Vývojári, ale aj bežní diváci sa tak zoznámia s novinkami v iOS, MacOS, iPadOS a aplikáciách z pohodlia svojho domova alebo kancelárie.

WWDC 2020
Foto: Apple

Samozrejme, takéto riešenie má aj nevýhody. Konferencia bude ochudobnená o reakcie živého publika. Taktiež logicky odpadá testovacia zóna, v ktorej si mohli účastníci vyskúšať nové produkty medzi prvými už krátko po predstavení.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!

Apple si tradične dáva na svojich udalostiach záležať. Online prezentácia by nemala byť výnimkou, preto sme sami zvedaví, ako ju Apple zrealizuje. Prezentáciu online formou organizuje aj Huawei.

26. marca plánuje takýmto spôsobom predstaviť nové vlajkové lode Huawei P40 a P40 Pro. Virtuálnu online premiéru si v praxi vyskúšala aj nemecká automobilka BMW. Prostredníctvom nej predstavila elektrický koncept BMW i4.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať