watch GT2

Huawei Watch GT2e: Nová, športovejšie ladená verzia 46 mm hodiniek

Huawei predstavil okrem nových smartfónov P40, P40 Pro a P40 Pro+ aj nové inteligentné hodinky Watch GT2e. Vlastne tak úplne nové nie sú.

Huawei okrem nových smartfónov P40, P40 Pro a P40 Pro+ predstavil aj nové inteligentné hodinky Watch GT2e. Vlastne tak úplne nové nie sú. Odvodené sú od 46 mm modelu Watch GT2.

Huawei Watch GT2e majú rovnaký 1,39-palcový OLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov, ktorý je osadený v tele s o niečo hrubším rámikom v porovnaní s pôvodným modelom.

Telo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a odolá vode na úrovni normy 5ATM. S hodinkami tak môže užívateľ plávať alebo sa čiastočne aj potápať. Nie príliš hlboko, samozrejme. Športový charakter dotvára nový silikónový remienok s perforáciami pre lepšiu priedušnosť.

watch GT2e
Foto: Huawei

Hodinky dokážu monitorovať niekoľko rôznych druhov športov, od tých bežných, ako behanie, plávanie a cyklistika, cez horolezectvo, surfovanie až po napr. tanec či veslársky, bežecký alebo eliptický trenažér. K dispozícii je 100 športových režimov.

Nechýba sledovanie kvality spánku a funkcia TruRelax, ktorá pomôže zvládať stres prostredníctvom dychových cvičení. Hodinky dokážu zaznamenávať srdcový rytmus a tiež saturáciu krvi kyslíkom (SpO2), čo určite zužitkuje každý nadšenec športových aktivít.

Hodinky budú dostupné v niekoľkých farebných prevedeniach. Foto: Huawei

Huawei Watch GT2e poháňa vlastný operačný systém výrobcu a takisto vlastný čipset, Kirin A1. Kooperácia systému s hardvérom je maximálne optimalizovaná, čoho výsledkom je až 2-týždňová výdrž na jedno nabitie.

Pri intenzívnom používaní ale výdrž rapídne klesne, stále by však mala byť viac ako len priemerná. Pri aktívnom cvičení s nepretržitým sledovaním polohy cez GPS hodinky vydržia na jedno nabitie 30 hodín.

watch GT2e
Foto: Huawei

Hodinky môžu fungovať aj ako hudobný prehrávač. Do internej pamäte s kapacitou 4 GB sa zmestí približne 500 skladieb. Stačí cez Bluetooth 5.1 pripojiť slúchadlá a cvičenie si tak spríjemniť obľúbenými skladbami.

i watch GT2e
Foto: Huawei

Dobrou správou je, že hodinky nie sú vzhľadom na svoje vlastnosti a prevedenie drahé. Stoja 199 €, teda o 50 € menej ako pôvodný model Watch GT2. Zlou správou je, že dostupnosť na našom trhu zatiaľ potvrdená nebola.

Skôr predstavený model Watch GT2 sa ale u nás predáva. Dá sa preto predpokladať, že na náš trh časom príde aj tento nový model hodiniek.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať