Samsung Cashback

Hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 dostanú funkciu EKG neskôr ako bolo sľúbené

Spoločnosť Samsung predstavila v septembri minulého roka inteligentné hodinky Galaxy Watch Active2, ktoré sú vybavené senzormi pre elektrokardiografiu.

Spoločnosť Samsung predstavila v septembri minulého roka inteligentné hodinky Galaxy Watch Active2, ktoré sú vybavené potrebným hardvérom a senzormi pre elektrokardiografiu, teda EKG.

Funkciu EKG mal Samsung v hodinkách sprístupniť formou aktualizácie koncom prvého štvrťroka 2020. Nestane sa tak. Zodpovedná osoba z tímu Samsung Health Service na oficiálnom fóre výrobcu Samsung Community uviedla, že vývojári potrebujú viac času na vydanie funkcie EKG. Informuje o tom tizenhelp.com.

Galaxy Watch Active2
Samsung Galaxy Watch Active2

Kedy približne by sa tak mohlo udiať ale nie je známe. Aj keď vývojári spoločnosti Samsung prácu na EKG funkcii do končia, ešte nemusí byť hneď dostupná na všetkých trhoch. V prípade Apple Watch Series 4 bolo EKG dostupné len v USA.

Až neskôr spoločnosť Apple funkciu sprístupnila aj v Európe, len vo vybraných krajinách. Na Slovensku ale stále dostupná nebola. Objavila sa až po dvoch mesiacoch od ohlásenia dostupnosti v Európe.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Samsung Galaxy Watch Active2 sú podarenými inteligentnými hodinkami (recenzia TU). Je však škoda, že EKG mešká. Novú generáciu hodiniek, Watch Active3, by sme mohli spoznať opäť v septembri. Snáď EKG do súčasného modelu dorazí skôr, než bude predstavená nová generácia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať