HMD Global a Zeiss budú aj naďalej spolupracovať na vývoji smartfónov Nokia

Exkluzívne partnerstvo narušila spoločnosť Sony.

0
Nokia 7 Plus
Nokia 7 Plus

Smartfóny značky Nokia, ktorú zastrešuje konzorcium HMD Global, využívajú fotoaparáty, na vývoji ktorých sa podieľa renomovaná nemecká spoločnosť Carl Zeiss AG.

HMD Global spoluprácu s kapacitami Carl Zeiss tak povediac „zdedilo“ od pôvodnej značky Nokia, čo je samozrejme plusom. V roku 2017 bola spolupráca medzi oboma spoločnosťami potvrdená a označená ako exkluzívna. To už neplatí.

So spoločnosťou Carl Zeiss AG po novom spolupracuje v odvetví mobilných telefónov aj japonské Sony. Novým smartfónom s podpisom ZEISS je Sony Xperia 1 II (Mark Two), ktorá má objektívy fotoaparátov ošetrené antireflexnou úpravou ZEISS T*.

sony xperia 1
Detailný záber na foto zostavu smartfónu Sony Xperia 1 II

Sony s výrobcom ZEISS spolupracuje dlhodobo. Vývoj sa však orientoval iba na objektívy pre bezzrkadlové fotoaparáty Sony. Objektívy smartfónov niesli vlastné označenie G Lens.

Dobrou správou je, že HMD Global bude aj naďalej pokračovať v spolupráci so spoločnosťou Carl Zeiss AG. Potvrdil to na sociálnej sieti Twitter popredný predstaviteľ konzorcia HMD Global Juho Sarvikas. Spoločnosť Sony ako nového člena rodiny Zeiss privítal s nadšením.

Smartfóny Nokia teda neprídu o hodnotné inovácie, ktoré im partnerstvo so spoločnosťou Carl Zeiss AG prinášalo.