nokia

HMD Global uloží užívateľské údaje zo smartfónov Nokia iba na fínskych serveroch

Spoločnosť HMD Global, ktorá je zodpovedná za značku a produkty Nokia sa rozhodla vylepšiť ochranu osobných údajov svojich zákazníkov.

Spoločnosť HMD Global, ktorá je zodpovedná za značku a produkty Nokia, sa rozhodla vylepšiť ochranu osobných údajov svojich zákazníkov. Podľa informácií z tlačovej správy výrobcu bude užívateľské údaje zálohovať v jednom európskom úložisku.

HMD Global spolupracuje na novej správe užívateľských údajov so spoločnosťou CGI a platformou Google Cloud. Dáta budú uložené na serveroch Google, ktoré sa nachádzajú vo fínskom dátovom centre v pobrežnom meste Perkele.

Mesto sídli 50 kilometrov od ruských hraníc a dátové centrum je napájané a chladené výlučne z obnoviteľných zdrojov energie.

Nokia
Fínske dátové centrum Google

V súčasnosti sú údaje zo smartfónov Nokia uložené na serveroch Google v rôznych lokalitách po celom svete. Hneď, ako sa všetky presunú výhradne do Fínska, budú chránené aj podľa ustanovení Európskeho nariadenia o ochrane osobných údajov.

Informácie bude spravovať výlučne spoločnosť HMD Global. Nikto iný k nim prístup mať nebude. Ako prvé poputujú na fínsky server informácie zo smartfónu Nokia 4.2. Postupne k nemu pridajú ďalšie, aj staršie modely, ktoré sú stále výrobcom podporované po softvérovej stránke.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!

Ide hlavne o zariadenia, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 10 Q. V prípade značky Nokia ide o väčšinu prístrojov v jej portfóliu. HMD Global ukladá údaje, ktoré súvisia s aktiváciou zariadenia a jeho užívaním.

Tie následne pomáhajú výrobcovi s vývojom a vylepšovaním budúcich produktov.

Pre vlastníkov smartfónov Nokia je určite dobrou správou, že sa ich údaje budú nachádzať iba v zabezpečenom dátovom centre v Európe.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať