Debut prvých 5G iPhonov ohrozený: Apple môže predstavenie posunúť až o niekoľko mesiacov

Spoločnosť Apple má tento rok predstaviť prvú sériu 5G iPhonov. Jej časový harmonogram však výrazne narúša neustále širiaca sa pandémia koronavírusu.

Spoločnosť Apple má tento rok predstaviť nielen lacnejší iPhone 9 (iPhone SE 2), ale aj prvú sériu iPhonov podporujúcich 5G siete. Jej časový harmonogram však výrazne narúša neustále širiaca sa pandémia koronavírusu. Preto je vysoko pravdepodobné, že sa debut prvých 5G smartfónov z dielne Apple posunie, píše Nikkei Asian Review.

V prostredí spoločnosti sa viedli mnohé diskusie, ktorých cieľom bolo prebrať možnosť odkladu predstavenia novej série iPhonov až o niekoľko mesiacov. “Okrem obmedzení dodávateľského reťazca sa Apple obáva, že súčasná situácia výrazne zníži apetit zákazníkov po nových telefónoch, čo by viedlo k pomerne zlej recepcii prvých 5G iPhonov,” uvádza zdroj. “Potrebujú, aby bol prvý 5G iPhone hitom.”

Apple mal 5G iPhony pôvodne predstaviť na jeseň, presnejšie v septembri. Odklad o niekoľko mesiacov by tak mohol znamenať, že nám nový rad zariadení ukáže až na začiatku budúceho roka.

TIP REDAKCIE
Squid Game láme rekordy: Prvú priečku najlepších seriálov obsadil v až 94 krajinách!
Zdroj: MacRumors

O rok pozadu

Apple je už teraz o rok pozadu za svojou najväčšou konkurenciou – Samsung Electronics a Huawei Technologies, ktorá na trh už priniesla smartfóny s 5G konektivitou.

Na začiatku roka kalifornský gigant preukázal, že 5G je aktuálne jeho hlavným cieľom. Inštruoval svojich dodávateľov, aby sa pripravili na produkciu až 100 miliónov nových zariadení, a to v 4 rôznych verziách.

Teraz, počas pandémie, Apple pozorne sleduje priebeh šírenia vírusu na území Spojených štátov amerických a Európy. Tieto dve oblasti totiž tvoria viac ako polovicu jeho tržieb. Podľa toho, ako rýchlo sa bude koronavírus šíriť, rozhodne, či je odklad debutu novej série iPhonov naozaj potrebný.

Zatiaľ teda nič nie je isté. V najlepšom prípade budú nové iPhony predstavené už v septembri, no naopak, v tom najhoršom, sa ich predstavenia dočkáme až na začiatku roka 2021.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať