Xiaomi ukazuje svoj nový rad Mi 10. Dočkáme sa 4 fotoaparátov a zakriveného displeja

Predstavený bude už 13. februára.

1
Zdroj: YouTube

Xiaomi má už o pár dní predstaviť svoju novú sériu smartfónov, ktorá bude pozostávať z Mi 10 a Mi 10 Pro. O zariadeniach už síce čo-to vieme, no teraz ich nám oficiálne odhaľuje samotný výrobca. O novinke informuje server 9to5Google.

Čínska spoločnosť na sieti Weibo uverejnila 3 príspevky, na ktorých bez akejkoľvek cenzúry ukazuje, ako budú vyzerať jej pripravované kúsky.

Môžeme teda oficiálne prehlásiť, že obidve zariadenia budú vybavené štvoricou fotoaparátov so 108 Mpx hlavným snímačom. Ohľadom ostatných senzorov zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie, no údajne sa máme dočkať teleobjektívu a ultraširokého fotoaparátu.

Zdroj: Xiaomi – Weibo (via 9to5Google)

Xiaomi prostredníctvom príspevku taktiež potvrdil, že smartfóny budú z prednej strany pokryté zahnutým displejom, na ktorom nájdeme malý výrez pre selfie fotoaparát.

V ďalších dvoch príspevkoch Xiaomi prezrádza, že zariadenia budú taktiež vybavené špeciálnou vrstvou z grafénu, ktorá bude odvádzať prebytočné teplo. Táto vrstva pritom bude asi 3x väčšia ako tá, ktorá sa nachádza v interiéri populárneho Mate 30 Pro od spoločnosti Huawei.

Zdroj: Xiaomi – Weibo (via 9to5Google)

Máme sa teda skutočne na čo tešiť. Novinky sa nám oficiálne ukážu už o 3 dni, teda 13. februára.