Mobile World Congress 2020: Po LG rušia účasť ďalší vystavovatelia

S MWC to tento rok vyzerá bledo.

0
sony xperia 5
Foto: Sony

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky LG minulý týždeň oficiálne potvrdil, že sa nezúčastní technologického veľtrhu MWC 2020. Dôvodom je koronavírus.

LG nechce svojich zamestnancov, partnerov a zákazníkov vystaviť riziku nákazy. LG nebude jediným výrobcom, ktorý bude na MWC 2020 chýbať. Z prakticky rovnakých dôvodov ruší svoju účasť na podujatí ďalší významný hráč trhu, spoločnosť Sony.

Uviedla to v oficiálnom stanovisku s tým, že nové produkty predstaví online, prostredníctvom YouTube. Udeje sa tak podľa pôvodného plánu, teda 24. februára. Na MWC 2020 však neuvidíme ani Amazon, ktorý taktiež odstupuje z účasti kvôli obavám súvisiacim s koronavírusom. Potvrdil to pre server TechCrunch. Účasť zrušili aj spoločnosti EricssonNvidia a pravdepodobne aj ZTE.

lenovo
Záber z minuloročného podujatia Mobile World Congress.

Už teraz je jasné, že veľtrh Mobile World Congress 2020 bude o niečo chudobnejší ako po minulé roky. Pokiaľ sa bude zoznam vystavovateľov aj naďalej zužovať, podľa najhoršieho scenára by mohli organizátori celé podujatie zrušiť. K tomu ale zrejme nedôjde. Na výstavisku budú panovať prísnejšie bezpečnostné opatrenia, zdravotníci budú vykonávať náhodné kontroly telesnej teploty a pre zúčastnených sú pripravené hygienické a dezinfekčné prostriedky.

Mobile World Congress 2020 je veľkým medzinárodným podujatím, kde sa stretáva množstvo ľudí z celého sveta (aj z Číny). Minulý rok privítali organizátori na pôde podujatia MWC 109 000 návštevníkov a približne 2400 vystavovateľov z viac ako 200 rôznych krajín.