sony xperia 5

Mobile World Congress 2020: Po LG rušia účasť ďalší vystavovatelia

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky LG minulý týždeň oficiálne potvrdil, že sa nezúčastní technologického veľtrhu MWC 2020. Dôvodom je koronavírus.

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky LG minulý týždeň oficiálne potvrdil, že sa nezúčastní technologického veľtrhu MWC 2020. Dôvodom je koronavírus.

LG nechce svojich zamestnancov, partnerov a zákazníkov vystaviť riziku nákazy. LG nebude jediným výrobcom, ktorý bude na MWC 2020 chýbať. Z prakticky rovnakých dôvodov ruší svoju účasť na podujatí ďalší významný hráč trhu, spoločnosť Sony.

Uviedla to v oficiálnom stanovisku s tým, že nové produkty predstaví online, prostredníctvom YouTube. Udeje sa tak podľa pôvodného plánu, teda 24. februára. Na MWC 2020 však neuvidíme ani Amazon, ktorý taktiež odstupuje z účasti kvôli obavám súvisiacim s koronavírusom. Potvrdil to pre server TechCrunch. Účasť zrušili aj spoločnosti EricssonNvidia a pravdepodobne aj ZTE.

lenovo
Záber z minuloročného podujatia Mobile World Congress.

Už teraz je jasné, že veľtrh Mobile World Congress 2020 bude o niečo chudobnejší ako po minulé roky. Pokiaľ sa bude zoznam vystavovateľov aj naďalej zužovať, podľa najhoršieho scenára by mohli organizátori celé podujatie zrušiť. K tomu ale zrejme nedôjde. Na výstavisku budú panovať prísnejšie bezpečnostné opatrenia, zdravotníci budú vykonávať náhodné kontroly telesnej teploty a pre zúčastnených sú pripravené hygienické a dezinfekčné prostriedky.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!

Mobile World Congress 2020 je veľkým medzinárodným podujatím, kde sa stretáva množstvo ľudí z celého sveta (aj z Číny). Minulý rok privítali organizátori na pôde podujatia MWC 109 000 návštevníkov a približne 2400 vystavovateľov z viac ako 200 rôznych krajín.