Herný priemysel vedú hry pre mobily. Najviac peňazí generujú mikro transakcie

Hry pre konzoly by mali zostať aj naďalej populárne.

1
Samsung Galaxy Note10+
Ilustr. foto

Trh s mobilnými hrami, alebo ak chcete, s hrami pre mobilné telefóny, smartfóny a tablety, je najväčší, čo sa týka herného priemyslu vo všeobecnosti. Uvádza to vo svojej správe portál Gaming Scan, ktorý túto oblasť mapuje.

Podľa autorov mal trh s mobilnými hrami v roku 2018 hodnotu 68,5 miliardy dolárov, z čoho 13,6 miliárd dolárov pripadá na tablety. Väčšia časť prislúcha smartfónom. Predpokladá sa, že odvetvie mobilných hier bude aj naďalej rásť, a to na úkor hier, ktoré sú určené pre počítače a internetové prehliadače. Trh s hrami pre konzoly by mal zostať stabilný.

hry pre mobily

Asi nebude prekvapením, že najviac peňazí zarábajú mobilné hry určené pre platformu iOS. Analytici predpovedajú, že sa tento trend v prospech OS Android otočí niekedy pred koncom roka 2023.

Najviac prostriedkov generujú tzv. in-game nákupy, mikro transakcie, prostredníctvom ktorých môžu hráči v hrách nakupovať rozličný obsah, predmety, vylepšenia a ďalšie prvky priamo súvisiace s hrou. Druhý významný zdroj príjmov predstavujú video reklamy, ktoré sa v hrách zobrazujú.

Medzi najziskovejšie iOS hry vôbec patrí Clash of ClansFortnite alebo Candy Crush Saga. Autori z Gaming Scan preskúmali herný priemysel naozaj podrobne a svoje zistenia prezentujú formou zaujímavých grafov.

Všetky si ich môžete pozrieť na tejto adrese, na webe gamingscan.com.