22 skrutiek a ľahko vymeniteľná batéria: YouTuber rozobral Huawei Mate 30 Pro

Ako to vyzerá pod kapotou?

1
huawei mate 30 Pro
Foto: JerryRigEverything/YouTube

Zack Nelson, ktorý ne YouTube vystupuje pod prezývkou JerryRigEverything, si vo svojom najnovšom videu zobral na mušku vlajkovú loď Huawei Mate 30 Pro a rozobral ju do poslednej súčiastky.

Zack však tentokrát nepoužil zapaľovač, nôž, ani sa nepokúšal smartfón zlomiť, ako má často v obľube v rámci svojich testov odolnosti. Túto procedúru totižto už smartfón absolvoval. Huawei Mate 30 Pro je po hardvérovej stránke špičkovým zariadením, ktoré si teraz môžeme pozrieť aj z inej perspektívy.

Zack Nelson zistil, že výrobca pre uchytenie komponentov použil celkovo 22 skrutiek 3 rôznych veľkostí. Zadný panel zo skla je prilepený, musel ho preto nahriať a opatrne oddeliť od tela.

huawei mate 30 Pro
Foto: JerryRigEverything/YouTube

Zostava vnútorných komponentov je modulárna. Každá súčiastka sa dá odňať samostatne bez toho, aby ovplyvnila, alebo bola pevne spojená s inou súčiastkou. To je určite dobrou správou pre servisných technikov, ktorí v prípade poškodenia jednej časti nebudú musieť nahrádzať viacero komponentov.

TIP REDAKCIE
Huawei Mate 30 Pro prichádza na Slovensko! Vieme, kde a za koľko sa dá kúpiť

Aj v prípade batérie to vyzerá, že sa dá jednoducho vymeniť. V konštrukcii je prilepená pomocou fólie, s ktorou sa dá v prípade výmeny popasovať ľahko. Huawei Mate 30 Pro je peknou ukážkou dômyselného moderného inžinierstva. Škoda len absencie služieb a aplikácií od Google.

Zaujímavé video z demontáže si môžete pozrieť nižšie.