Sony predstavil cenovo dostupnejší Xperia L4. Ponúka HD+ displej a 3 GB RAM

Predávať sa začne na jar.

0
Zdroj: 9to5Google

Spoločnosť Sony oficiálne predstavila svoj nový smartfón, ktorý môžeme zaradiť do nižšej strednej triedy. Napriek tomu je však jeho ponuka pomerne štedrá. Téme sa venuje server 9to5Google.

Novinka, ktorá nesie názov Xperia L4, je ako stvorená pre nenáročných používateľov. Zariadenie je pokryté 6,2-palcovým HD+ displejom s pomerom strán 21 : 9. V jeho vrchnej časti sa nachádza výrez v tvare kvapky so selfie fotoaparátom.

3 GB RAM, 64 GB úložisko a Android 9 Pie

Pod kapotou nájdeme čipset Helio P22 od spoločnosti MediaTek, ktorý sa vraj po výkonnostnej stránke dá prirovnať k procesoru Snapdragon 625 od Qualcomm. Spolupracuje s len 3 GB operačnej pamäte RAM, pričom na uloženie všetkých potrebných súborov je dostupné 64 GB interné úložisko. Dá sa však rozšíriť prostredníctvom microSD. Hardvérové špecifikácie dopĺňa 3 580 mAh batéria.

Xperia L4 má debutovať s Android 9 Pie. O tom, či sa dočká aktualizácie aj na Android 10, sa výrobca nezmienil.

Zdroj: 9to5Google

Fotoaparáty

Zadná strana zariadenia sa pýši trojicou fotoaparátov. Tá pozostáva z 13 Mpx hlavného (f/2.0), 5 Mpx ultraširokouhlého (f/2.2) a 2 Mpx (f/2.4) senzora pre snímanie hĺbky. V spomenutom výreze sa nachádza 8 Mpx selfie snímač.

Telo smartfónu ponúka 3,5 mm výstup pre slúchadlá a taktiež aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je možné nájsť na bočnej hrane. Zabudnúť nesmieme ani na podporu pre dual SIM.

Predaj začína „na jar“

Čo sa týka ceny a dostupnosti, v tomto smere je informácií poskromne. Na pulty obchodov by sa Xperia L4 mala dostať „niekedy počas jari“, no zatiaľ nevieme, za akú cenu. Jeho predchodca, L3, sa však aktuálne predáva za približne 190 EUR. L4 bude dostupný v modrej a čiernej farbe.