Gates si kúpil elektromobil Porsche Taycan. Najviac sa to dotklo Elona Muska

Zakladateľ a dlhoročný šéf Microsoftu, Bill Gates, sa nedávno objavil v pekne koncipovanom rozhovore YouTubera Marquesa Brownleeho.

Zakladateľ a dlhoročný šéf Microsoftu, Bill Gates, sa nedávno objavil v pekne koncipovanom rozhovore YouTubera Marquesa Brownleeho. Za niečo vyše desiatich minút spolu stihli diskutovať o rôznych témach, od koronavírusu, cez YouTube až po nový elektromobil Gatesa.

Gates priznal, že už taktiež jazdí na elektrinu. Namiesto Tesly si však vybral Porsche Taycan, ktorý si má podľa jeho slov „náramne užívať, preto že je skvelý“. Prekvapilo to aj známeho YouTubera, o to viac šéfa Tesly, Elona Muska.

Gates však Teslu označil za lídra vo svojom segmente a pripísal jej zásluhy za rozvoj elektromobility. Ani to napriek všetkému nestačilo na získanie srdca 64-ročného multimiliardára, ktorému učarovalo nemecké Porsche. Elektromobily však úplne nevychválil. Kritizoval hlavne krátky dojazd a dlhý čas nutný pre nabíjanie.

“Som sklamaný”

Elon Musk spôsobom, aký mu je bežný, reagoval aj na Gatesovu voľbu. Na Twitteri odpovedal na otázku jedného z jeho sledovateľov. „Som sklamaný, pretože veľa ľudí si rozhovor pozrie a Billovi bude veriť. Prečo? Pretože Bill Gates je skutočne múdry človek!,“ rozhorčil sa Musk.

TIP REDAKCIE
Klesla na absolútne minimum: Windows 11 sa predáva lacnejšie než kedykoľvek predtým!

Podľa Muska rozhovory s Billom Gatesom nepôsobili ohromujúcim dojmom. Je však len veľmi ťažké predpovedať, či za týmto zhodnotením stojí len voľba Porsche nad Teslou alebo niečo iné. Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať