Samsung Galaxy Fold 2 vraj ponúkne 7,7″ displej. Debutovať by mal v júli

Lepšia konštrukcia, fotoaparáty aj príslušenstvo.

1
samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Z Fold sa ešte ani nestihol poriadne ohriať a už tu máme informácie ohľadom ďalšieho skladacieho smartfónu, Galaxy Fold 2. Kedy táto novinka dorazí a čo ponúkne? To nám čiastočne prostredníctvom siete Twitter prezrádza Max Weinbach. Tému spracoval server 9to5Google.

Údajný Galaxy Fold 2, ktorý sa skrýva pod kódovým onačením „Champ“, by sa mal pýšiť obrovským 7,7-palcovým Infinity Flex displejom. A selfie fotoaparát? Ten sa údajne bude nachádzať rovno pod ním.

Existuje však aj možnosť, že sa selfie fotoaparát presunie do tradičného kruhového výrezu. Ani jedným variantom si zdroj zatiaľ nie je úplne istý.

Vylepšenia sa však dočkáme aj v oblasti vonkajšieho displeja. Namiesto malej obrazovky sa totiž výrobca pri Galaxy Fold 2 obráti na Infinity-V displej s malým výrezom. Čo sa týka samotnej konštrukcie, tá by mala obsahovať nehrdzavejúcu oceľ a keramiku.

Zadná strana smartfónu by mohla disponovať podobnými fotoaparátmi, aké momentálne ponúka stále čerstvá vlajková loď Galaxy S20+. Nakoniec ešte spomenieme možnú prítomnosť „nového“ pera S Pen či ultratenkého skla.

Už v júli

Presný dátum príchodu nového skladacieho smartfónu z dielne Samsung zatiaľ nie je známy. Max Weinbach však vo svojom príspevku spomína júl, čiže by mal doraziť v podobnom období ako Note 20.

Ako to už býva zvykom, zatiaľ vám všetky uvedené informácie odporúčame brať s aspoň menšou rezervou.