Prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 865 predstavil čínsky výrobca ZTE

V ZTE nezaváhali.

0
Foto: ZTE

Čínsky výrobca ZTE predbehol Samsung aj Xiaomi. Stihol totižto predstaviť novú vlajkovú loď Axon 10s Pro, ktorá je oficiálne prvým smartfónom s najnovším čipsetom Snapdragon 865.

Či išlo o zámer, nevieme, v každom prípade Axon 10s Pro (5G) nie je čistokrvnou novinkou. Väčšinu špecifikácií zdieľa so svojím predchodcom, modelom Axon 10 Pro. To znamená, že má rovnaký zakrivený AMOLED displej s uhlopriečkou 6,47″, FHD+ rozlíšením a zárezom v tvare kvapky, ktorý ukrýva 20 Mpx selfie kameru.

zte axon 10s pro
Foto: ZTE

Totožné sú aj fotoaparáty. Hlavný snímač obrazu má rozlíšenie 48 Mpx, širokouhlý objektív je umiestnený pred senzorom s rozlíšením 20 Mpx a nechýba ani teleobjektív spojený s 8 Mpx snímačom obrazu.

zte axon 10s pro
Foto: ZTE

Najväčšiu zmenu tak predstavuje uvedený čipset Snapdragon 865, ktorý povyšuje ako výpočtový tak grafický výkon, prináša podporu pre siete 5. generácie, pre štandard WiFi 6 a technológiu Link-Booster, ktorá umožňuje okamžité prepínanie medzi 5G, LTE a WiFi pripojeniami.

Foto: ZTE

Čipset dopĺňa 12 GB operačná pamäť RAM najnovšieho štandardu LPDDR5, 256 GB úložisko typu UFS 3.0 a 4000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním Qualcomm Quick Charge 4.0. Existovať ale bude aj skromnejší variant so 6 GB RAM a 128 GB pamäťou.

Informácie o cene a dostupnosti zatiaľ zverejnené neboli. V najnižšej konfigurácii by ale smartfón mohol stáť okolo 500 €, čo je slušná cena za vlajkovú loď s najnovším čipsetom. ZTE mal podľa pôvodných plánov nové produkty prezentovať na veľtrhu Mobile World Congress, ktorý sa koná koncom februára v španielskej Barcelone.

Výrobca kvôli koronavírusu hlavnú prezentáciu zrušil. Stánok ZTE ale na podujatí prítomný bude. Návštevníci sa tak môžu s novinkami výrobcu oboznámiť aj napriek preventívnym opatreniam.