airpods pro

Apple údajne pracuje na lacnejšej verzii slúchadiel AirPods Pro

V budúcnosti sa zrejme dočkáme odľahčenej a tým pádom aj lacnejšej verzie slúchadiel AirPods, ktorá môže niesť označenie AirPods Pro Lite.

Slúchadlá AirPods sú jedným z najpopulárnejších produktov z dielne spoločnosti Apple. Obľúbené sú pritom do takej miery, že aj mnohí ďalší výrobcovia sa inšpirovali týmto typom bezdrôtových slúchadiel.

AirPods však rozhodne nie sú lacné a tým pádom si ich nemôže dovoliť každý. Americký gigant zrejme tak aj z tohto dôvodu pracuje na riešení.

Ako píše server BGR, na trhu je dostupných už niekoľko typov slúchadiel AirPods. Najdrahším variantom sú pritom AirPods Pro, ktoré sa predávajú za cenu okolo 279 €.

Po novom sa však od Digitimes a MacRumors dozvedáme, že sa v budúcnosti zrejme dočkáme aj odľahčenej a tým pádom aj lacnejšej verzie slúchadiel, ktorá môže niesť označenie AirPods Pro Lite. Apple má ich produkcii spolupracovať s tchajwanskými partnermi.

apple
Foto: Apple

Je tu však jeden háčik. Nie je totiž úplne jasné, či sa výroba odľahčenej verzie AirPods vôbec oplatí. AirPods Pro totiž debutovali ešte len v októbri minulého roku, pričom ich od pôvodnej verzie s bezdrôtovým nabíjacím púzdrom delí “len” približne 50 dolárov.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro už od 31 €: Kvalita, ktorú za to dostanete, je neuveriteľná!

Navyše, ako sme vás už informovali prostredníctvom samostatného článku, AirPods Pro išli (aj idú) aj napriek pomerne vysokej cene doslova na dračku. O novom potenciálnom produkte však aktuálne nevieme vôbec nič. Aby sme si teda mohli utvoriť konečný názor, budeme si musieť počkať na dodatočné informácie.