microsoft launcher

Apple pyká: Za spomaľovanie iPhonov musí zaplatiť 25 miliónov €

Spoločnosť Apple musí zaplatiť 25 miliónov EUR za kontroverznú softvérovú aktualizáciu, ktorá spomalila výkon starších iPhonov.

Spoločnosť Apple musí zaplatiť 25 miliónov EUR za kontroverznú softvérovú aktualizáciu, ktorá spomalila výkon starších iPhonov. Novinku nedávno zverejnila francúzska agentúra DGCCRF.

Ako píše server TechCrunch, Apple pred časom vydal aktulizáciu (10.2.1 a 11.2) pre svoj operačný systém iOS, ktorá do starších zariadení priniesla novú funkciu.

Tá spočívala v tom, že ak má určitý používateľ iPhone so staršou batériou, iOS automaticky znížil výkon procesora. Gigant tento krok odôvodnil tým, že starším batériam časom klesá kapacita, čo znamená, že by nemuseli zvládnuť náročnejšie procesy, ktoré sa spájajú s väčším odberom energie.

Apple to síce myslel dobre, no zabudol na túto novinku upozorniť používateľov. Výrobca sa však neskôr ospravedlnil a prišiel s novou funkciou Battery Health, ktorá používateľa informovala ohľadom maximálnej kapacity batérie a či je jeho zariadenie schopné dosiahnuť maximálneho výkonu.

TIP REDAKCIE
Gmail v prostredí Google Play Store dosiahol 10 miliárd stiahnutí

Neinformovanie používateľov bola zásadná chyba. Mnohí si síce začali všímať, že ich zariadenie bolo pri určitých úkonoch pomalšie, no nevedeli, že k vyriešeniu problému stačila výmena batérie. Preto sa teda niektorí používatelia rozhodli pre kúpu nového zariadenia, hoci staršie stále fungovalo viac-menej v poriadku.

Apple nakoniec vydal novú aktualizáciu (11.3), s ktorou okrem iných pribudla aj funkcia slúžiaca na vypnutie spomaľovania procesora.

Napriek tomu však Apple musí pykať za svoju chybu, a to formou pokuty vo výške 25 miliónov EUR. Gigant prehlásil, že pokutu zaplatí a taktiež o svojom priestupku informoval na vlastnej webovej stránke.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať