AKTUÁLNE: Existuje riziko, že sa veľtrh MWC úplne zruší. Všetko sa rozhodne 14. februára

Samé zlé správy.

1
Zdroj: AndroidPIT

MWC to má tento rok poriadne nahnuté. Prostredníctvom samostatných článkov sme vás už informovali o tom, že svoju účasť na podujatí zrušilo už nemalé množstvo spoločností, čo možno povedie k radikálnemu, no zrejme aj jedinému možnému rozhodnutiu – zrušeniu celého podujatia.

Server Android Authority na základe informácií zverejnených španielskou publikáciou La Vanguardia píše, že organizátor veľtrhu, GSMA, v piatok usporiada kľúčové stretnutie, ktorého cieľom bude rozhodnúť, či sa MWC 2020 bude alebo nebude konať.

Táto správa zrejme mnohých neprekvapuje. Ako sme už spomenuli v úvode, počas posledných dní zrušilo svoju účasť viacero spoločností, a to vrátane LG, Nvidia, Sony, Vivo či Amazon. Dôvod je pritom jediný – koronavírus.

Asociácia GSMA sa chcela s vírusom vysporiadať prostredníctvom prísnejších opatrení, ktoré mali zabrániť jeho šíreniu aspoň v prostredí veľtrhu. Podľa všetkého to však zrejme nebude stačiť.

Tím z Android Authority sa rozhodol kontaktovať asociáciu prostredníctvom emailu. Tá sa však k situácii zatiaľ nechce vyjadrovať.

O budúcnosti tohtoročného MWC sa teda rozhodne v priebehu nasledujúcich dní.